Yumurta içinde ölen yavrum :(

İlknur_bjk

Paylaşımcı Üye
Kuslarimin 2.kuluckasindan 5 yumurtasi vardi..3 u bostu onlari cikarmis altindan bosa yatmasin uzerinde diye..2 si doluydu..Lakin dun tekrar eslestiklerinden yumurtalarda sorun olabilecegini anladim ve bugun yumurtalari aldigimda 1 tanesi curumus..Digeri ise yavrum epeyce buyuk olmasina ragmen yumurya icinde ölmuş..Benim ilk muhabbet kuslarimdan yavrum olacakti halbuki..Peki ama neden ölmus olabilir.? Yumurtalari erkek dölluyor..Cunku boslarin icinde bile minik de olsa siyah leke oluyor..Buradan dolledigini anliyorum..Ama neden yavrularim gelismiyor ve öluyor..Cok üzuldum bu yavruma..Benim icin ilk olacagindan birde epeyce etkilendim :(((

Ekli dosyalar

• 20170808_183537.jpg
    20170808_183537.jpg
    722.1 KB · Görüntüleme: 35
Aslında kuşların bulunduğu odaya bir sıcaklık ve nem ölçer koyup sıcaklığı 30 derecenin altında (benim bulunduğum yerde pek mümkün değil) nemi de %40-45 civarında tutmayı deneyebilirsiniz. Fakat bugünkü şartlar için aklıma gelen bir durum bu. Sebep çok başka bir şey de olabilir

Aslında kuşların bulunduğu odaya bir sıcaklık ve nem ölçer koyup sıcaklığı 30 derecenin altında (benim bulunduğum yerde pek mümkün değil) nemi de %40-45 civarında tutmayı deneyebilirsiniz. Fakat bugünkü şartlar için aklıma gelen bir durum bu. Sebep çok başka bir şey de olabilir
Hava sıcaklıkları ve nem oranları o kadar değiken ki..Aslında bu zamanlarda yumurtlatmamak en iyisi aslında..Ama dün eşleştiklerinden sanırım benim 3.kuluçka 2 haftaya kadar yine yeni yumurtalar gelir gibi görünüyor..Ayırma yöntemini kullansam dişim çok nazlı..Şuanda yumurtası olmamasına rağmen yuvalığın dışında dişi ama erkek kuş yem kusuyor hala..Kötü alıştı kızım

Aşağıdaki videoyu dikkatlice izleyin muhtemel nedenlerden biri Kara Benek olabilir. Ayrıca bu sıralarda sıcak bölgelerde üretim zamanı değil. Havalar bölgenize göre ılık olmaya başlayınca üretime başlayın. Bu sıcak sezonda bu veya daha farklı sorunlar olabilir.

Aşağıdaki videoyu dikkatlice izleyin muhtemel nedenlerden biri Kara Benek olabilir. Ayrıca bu sıralarda sıcak bölgelerde üretim zamanı değil. Havalar bölgenize göre ılık olmaya başlayınca üretime başlayın. Bu sıcak sezonda bu veya daha farklı sorunlar olabilir.
Gönderiniz için çok teşekkür ederim..Çok bilgi verici oldu..Umarım kara benekleri yoktur..

Geri