Yeni yuvalık aldım

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Salihh
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Salihh

Meraklı Üye
Muhabbet kuşlarıma yuvalık aldım. İçine hamster talaşı da koydum. Ancak dişi kuş daha içine girmedi. Ne yapmalıyım yapılması gereken birşey varmı ?

Kusun alismasi zaman alir. Cabuk alisan da var mesela benimki 1 haftada icine girmeye basladi. aylarca alisamayan da oluyor ama sonunda alisip giricektir.

Kusun alismasi zaman alir. Cabuk alisan da var mesela benimki 1 haftada icine girmeye basladi. aylarca alisamayan da oluyor ama sonunda alisip giricektir.
Peki yavruları nasıl olur yani ikiside mavi ayrıca yumurta sıkışması olurmu ondan çok korkuyorum :(

Senin yapicagin tek sey sessiz bir ortam olusturmak o zaman merak edip yaklastikca korkucak bisey olmadigini giricektir

Senin yapicagin tek sey sessiz bir ortam olusturmak o zaman merak edip yaklastikca korkucak bisey olmadigini giricektir
Aldığım günden beri oturma odasındaydı misafir odasına alsam olurmu yani bir sıkıntı olurmu ayrıca hep ordamı kalavak arada oturma odasınada getirecekmiyim ?

Genlerine bagli renkleri benimde kuslarim mavili beyazli bugun yarin yumurtlucak. Yumurta dolu da olabilir bosta yumurtlaya bilir. Mesela bende yumurta kalmasindan korkuyorum dun kuscu abiyle konustum telefon numarasini aldim. Kalirsa eger gece gunduz farketmez ona goturucem. Mamasina zeytin yagi damlata bilirsin dedi

Hep orda kalicak yer degisikligi yapma asla. Sessiz bi yer ciflesme yumurtlama ve yavru bakma icin en ideal yerdir. Ben bunun icin misafir tuvaletini kuslarim icin kapattim hem sicaklarda serin hem sessiz hem hava akimi fazla olmuyor

Genlerine bagli renkleri benimde kuslarim mavili beyazli bugun yarin yumurtlucak. Yumurta dolu da olabilir bosta yumurtlaya bilir. Mesela bende yumurta kalmasindan korkuyorum dun kuscu abiyle konustum telefon numarasini aldim. Kalirsa eger gece gunduz farketmez ona goturucem. Mamasina zeytin yagi damlata bilirsin dedi
Peki muhabbet kuşlarının yumurtalama süresi kaç gün ? Kuş kaç günde yumurtadan çıkıyor ?

Hep orda kalicak yer degisikligi yapma asla. Sessiz bi yer ciflesme yumurtlama ve yavru bakma icin en ideal yerdir. Ben bunun icin misafir tuvaletini kuslarim icin kapattim hem sicaklarda serin hem sessiz hem hava akimi fazla olmuyor
Her gün temizlenicek dimi kafesi ve yemleri ? Ayrıca mama gibisinden haşlanmış yumurtayı çatalla ezip mamalığının içine koysam olurmu ?

Suresi kus ne kadar rahat hissederse ona gore degisiyo ciflestikten 10 gun sonra ilk yumurta geliyomus 1 2 gun arayla diger yumurtalar. 17 veya en gec 20 gun sonra ilk yavru cikiyomus. Kafes dibini ben 2 3 gunde bir temizlerim. Dun akilli yemlik aldim ki yemi surekli uflemek gerekmesin. Ayri mama kabi aldim hazirlayip ona koyuyorum 3 saat sinra gidip kalani dokup temizliyorum bi daha kullanmaya hazirliyorum

Suresi kus ne kadar rahat hissederse ona gore degisiyo ciflestikten 10 gun sonra ilk yumurta geliyomus 1 2 gun arayla diger yumurtalar. 17 veya en gec 20 gun sonra ilk yavru cikiyomus. Kafes dibini ben 2 3 gunde bir temizlerim. Dun akilli yemlik aldim ki yemi surekli uflemek gerekmesin. Ayri mama kabi aldim hazirlayip ona koyuyorum 3 saat sinra gidip kalani dokup temizliyorum bi daha kullanmaya hazirliyorum
Peki çiftleştiklerini nasıl anlıyoruz ? Bir de yuvalığı sık sık kontrol etmek mi gerekiyor yoksa 2-3 günde 1 mi

Benimde muhabbet kusumda sorun var yavru diye aldım iki senedir kanatlarında kuruguda cikmadi arada kuyurugu cikio ama geri dusuruyo civciv gibi kaldı cektirmemi söyledi bi ama yapmalimiyim
IMG-20180707-WA0002.jpeg

Bence kusta kalitsal bi hastalik olabilir.sakatlik gibi diyelim. Boyle kusu daha once petshopta da gordum her gittigimde kus orda ve kanat kuyruk tuyleri yok

Ciflestigini bende gormedim kuslarimin. Sadece diside yumurta belirtisi olmaya basladiginda yapmislar diyebildim. 2 gundur de yumurta olduguna emin oldum. Yuvaligi hic acma derim. Taki yumurta olduguna ve yumurtladigina emin oldugunda ac bak kapat. Disi rahatsiz olabilir surekli acmandan

Ciflestigini bende gormedim kuslarimin. Sadece diside yumurta belirtisi olmaya basladiginda yapmislar diyebildim. 2 gundur de yumurta olduguna emin oldum. Yuvaligi hic acma derim. Taki yumurta olduguna ve yumurtladigina emin oldugunda ac bak kapat. Disi rahatsiz olabilir surekli acmandan
Karnı indiğinde yani. Karnı şişiyşişiyor birde halsizleşiyor diye biliyorum ama öylemi ?

Bende ilk defa petshopta gormustum gecenlerde sordum en sonunda dayanamadim adam bana kalitsal rahatsizlik dedi duruyo iste bakiyorum burda demisti. Ucamiyodu ama oldukca aktifti

Benim kus hala aktif masallah. Popo kismina dogru sisiklik var evet.

Geri