Yeni yumurta

murat2012

Meraklı Üye
Merhaba abiler
Benim çiftimimin yem kırmaya çalışan 2 yavrusu var ama kusum yeniden yumurtladi yavrular kafes tabanına inip yuvaya tekrar giriyor yardım edebilirmisiniz yavrular yem kırmaya çalışıyor ama kıramıyor daha 1 tane yumurta yaptı yavrular yuvada dursun mu
Yardım

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kabuksuz yem alip yavrulara verebilirsiniz. Benim afacanlar ilk basta bildigimiz koftelik simit yiyorlar hemde ne istahla. Bu disinizin durumuna bagli eger benim ki kadar kiskanc ise yavrulara zarar verebilir.

HTC Desire 816G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Su an 1 yumurta var ama onu alti

Kabuksuz yem alip yavrulara verebilirsiniz. Benim afacanlar ilk basta bildigimiz koftelik simit yiyorlar hemde ne istahla. Bu disinizin durumuna bagli eger benim ki kadar kiskanc ise yavrulara zarar verebilir.

Benim dışı kuş yavrular disardayken yumurtayı altına aliyo yatıyo ama yavrular girince yavruları besliyo ama disarda bekliyi yatıyo yumurtaya

Degigim gibi o sadece sizin disiye bagli bazi disilerde sorun olmazken bazilari yavrulari oldurebiliyor. Yavrularda yuvalik takili oldugu surece yuvalikta kalmak isterler [emoji2][emoji2]

Sadece 1 tanesi yuvaliga çıkmak istiyor diğeri istemiyor

O zaman yem yiyorlardir. Resim atabilir misiniz. Evde simit varsa ondan atin kafesin dibine

İki kışta yuvaya girmiş yavrular

Gözlemleyin eğer yavrulara zarar verirse ayırın ama zarar vermiyorsa yem kırmaya başlayıncayakadar kalsınlar. Ve bu kuluçkadan sonra muhtemelen 3. Kuluçkayıda yapacak. Bence 3. Kuluçkaya başlamadan 2. kuluçka yavruları tüylenmeye başlayınca erkeği ayırın. Kuşlarınızı 1 ay falan dinlendirin sonra 3. Kuluçkayı yapsınlar.

Gözlemleyin eğer yavrulara zarar verirse ayırın ama zarar vermiyorsa yem kırmaya başlayıncayakadar kalsınlar. Ve bu kuluçkadan sonra muhtemelen 3. Kuluçkayıda yapacak. Bence 3. Kuluçkaya başlamadan 2. kuluçka yavruları tüylenmeye başlayınca erkeği ayırın. Kuşlarınızı 1 ay falan dinlendirin sonra 3. Kuluçkayı yapsınlar.
Ben aldığımda 2.kuluckaydi ayiracaktim geç kaldım biraz ve sonra bu 3.kuluckasi ztn bundan sonra tuylenmeye başlasın erkeği mi dişi yi mi ayirayim
Ve şu an yavrular yuvada anne hala besliyor ve yumurtaya da yatıyor kavga sorunu yok

Ben aldığımda 2.kuluckaydi ayiracaktim geç kaldım biraz ve sonra bu 3.kuluckasi ztn bundan sonra tuylenmeye başlasın erkeği mi dişi yi mi ayirayim
Ve şu an yavrular yuvada anne hala besliyor ve yumurtaya da yatıyor kavga sorunu yok

Erkeği ayırın anne tek basına bakar. Dişiyide ayıranlar var ama dişiler daha iyi bakıyor genelde

Kardesim o bir gunle belli olmaz bir kacgun gecmesi lazim. Baktiniz kafeste kavga sesi var anneyi alirsiniz yada yavrulari alirsinjz.

Su an 1

Su an 1

Bence alın yumurtayı 3. Kuluçkaysa yatırmayın erkeği ayırın. Yumurladığını alın yumurtlama bitincede kuşu dinlenmeye alın. Zorlamayın bence

Bence alın yumurtayı 3. Kuluçkaysa yatırmayın erkeği ayırın. Yumurladığını alın yumurtlama bitincede kuşu dinlenmeye alın. Zorlamayın bence
Ama 2.kuluckadan önce dinlendirilmus eski sahibi tarafinda

Murat bey yas kac acaba

Geri