Yeni kuşumun cinsiyeti ve yaşı

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Berk39
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Berk39

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar bir erkek kuşum var 1 seneye yakın süredir benimle şimdi yanına bir dişi aldım (umarım dişidir) çiftleştirmek de istiyorum aldığım kuşun fotoğrafları şunlar + tavsiyeniz varsa dinlemeye de açığım;

cere rengine bakılırsa dişi gibi duruyor. yaşı da 6-8 ay gibi. daha deneyimli arkadaşlar teyit ederse iyi olur tabi.

Yinede Teşekkür ederim. Fotoğraf biraz bulanık gözükmüş isteyen arkadaşlara daha net çekip koyabilirim.

Yinede Teşekkür ederim. Fotoğraf biraz bulanık gözükmüş isteyen arkadaşlara daha net çekip koyabilirim.
Sekilden disiye oxsayir. Ceresi kahverengimi? Mence kizqin bir disi. Ama sen yene de usdalardan .deneyimli ureticilerdende bir sorus. Men de teze teze oyrenirem . gozel de rengi var Masallah .xeyirli uretimler

S308 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkür Ederim arkadaşım. Ustalardan cevap bekliyoruz bakalım :)

Yok mu arakdaşlar başka gözlem ona göre yarın teslim edeceğim yada sahipleneceğim kendisini.

Kuşumuzun cinsiyeti banada dişi gibi geldi hemde kızışmış bi dişi hayırlı yavrularınız olur inşallah :)

Peki Arkadaşlar şimdi bu arkadaşları ben aynı kafes içinde tutuyorum fakat arada tel var bi süre böyle kalmaları doğru mu yoksa aradaki teli çıkarayım mı? Eğer böyle durmaları gerekliyse ne kadar süre? şimdiden teşekkür ederim :)

Üretime uygun,1 yaşında gibi
Kuşumuzun cinsiyeti banada dişi gibi geldi hemde kızışmış bi dişi hayırlı yavrularınız olur inşallah :)
Yorumlarınız için teşekkür ederim. :)

Güzel dişi 1 hafta Oyle kalsın sonra birleştirip yuvayi tak sağlıkla besle

disi 1 yaş gibi erkeğin olduğu kafese yuvaligi takın 2 3 hafta sonra aradaki teli çıkarın bu süre içinde mama takviyesi yapın kuşları fazla rahatsız etmeyin sularini günlük değiştirin gerisi onlara kalmış artik

Ben dişiyi alalı 10 gün oldu bugün çıkardım teli yorumu görmeden ama geri taksam mı biraz gergin gibiler erkek dokunmaya çalışıyor dişi tedirgin kafesin kenarına kaçıyor. ne yapmalıyım?

Merhaba. Kuş dişi olmaya dişi hatta fotoğraflara bakılırsa kızışmış bir dişi. Uygun koşullar sağlanırsa yavru alırsınız. Tabi erkeğinde kızışma durumu da önemli

Erkek bir garip gidip dişinin mamalarını yemeye başladı yem yedirmiyor dişiye bir şey yapmalı mıyım ?

Göz irisi tam belli değil neye göre 1 yaş deniyor arkadaşlar. Göz irisleri net bir şekilde foto paylaşırmışsınız bulanık olduğu için tam net değil. Eğer kusunuz 8-9 aylıktan küçükse yumurtlamada sorun yasaya bilir. İlla yasayacak diye birsey yok ama risk var.

Geri