Yeni kafes düzeni

Dudukuş

Yeni Üye
Kuşuma yeni kafes aldım düzenledim sizce nasıl olmuş kuşum için uygun mu. Çok mu fazla tünek var bilemedim kuşum tünekten tüneğe atlarken çok tedirgin olduğu için fazla taktım biraz bide salıncağına gece karanlıkta çıkıyor gagasıyla yoklayıp adım atıyor o yüzden salıncağa da yakın 2 tünel astım ve kalabalık oldu sanki biraz. Sizce uygun mu

Oldukça kalabalık, karşılıklı 2 tünek yeterli, bir de dinlenme tüneği olan yuvarlak tahta tunegi takarsanız yeterli olur. Kanatlarına zarar verebilir bu kadar kalabalık kafes. Bir de tek suluk kullanın. Yemliğin yanindaki suluğu kaldırın. Akıllı yemlik de olsa bir ihtimal yemler ıslanabilir.

Oyuncakları da azaltmanız iyi olur. Suluğu tünekten bir tık yükseğe sabitleyin. Sulugun içine dışkılamasın.

Üretim kafeslerinde karsilikli tünek taktığınız zaman tünekten tüneğe uçabiliyor, bu da kuşa iyi geliyor.

Oldukça kalabalık, karşılıklı 2 tünek yeterli, bir de dinlenme tüneği olan yuvarlak tahta tunegi takarsanız yeterli olur. Kanatlarına zarar verebilir bu kadar kalabalık kafes. Bir de tek suluk kullanın. Yemliğin yanindaki suluğu kaldırın. Akıllı yemlik de olsa bir ihtimal yemler ıslanabilir.
2 değil ama 3 tünek astım bi tünekten diğerine geçerken tedirgin oluyor atlayanıyor ve kafes tellerinden tırmanıyor diğer tüneğe geçmek için. Zamanla alışır mı dersiniz öyle yaparsam

Oyuncakları da azaltmanız iyi olur. Suluğu tünekten bir tık yükseğe sabitleyin. Sulugun içine dışkılamasın.
Oyuncakları kafesin tek tarafında olacak şekilde yerleştirdim çok sevdi aslında orayı sürekli o tarafta oyuncaklarla oynuyor

2 tünek yeterli, alışacaktır. Oyuncak konusunda ise bir tane yeterli. Kafes ne kadar az kalabalık olursa kuş için o kadar sağlıklı olur.

oorhj6f.jpg
4f4b5la.jpg

Ben her iki şekilde de uyguladım,tünekleri basamak şeklinde takabilirsiniz alt üst olarak.

Sizin kafes düzeninde ortada ve gayet tavana yakın bir tünek var,o kadar tavana yüksek tünek takmayın. Kuşcağızın rahat hareket edebileceği şekilde ayarlayın. Ayrıca boncuklu şeyler bulundurmanızı önermem.
Topu çok severler,topu daha ortalara takın oynayabilsin.

oorhj6f.jpg
4f4b5la.jpg

Ben her iki şekilde de uyguladım,tünekleri basamak şeklinde takabilirsiniz alt üst olarak.

Sizin kafes düzeninde ortada ve gayet tavana yakın bir tünek var,o kadar tavana yüksek tünek takmayın. Kuşcağızın rahat hareket edebileceği şekilde ayarlayın. Ayrıca boncuklu şeyler bulundurmanızı önermem.
Topu çok severler,topu daha ortalara takın oynayabilsin.
Tünekleri dediğiniz gibi 4 tünek kalacağı şekilde attığınız fotoğraftaki gibi ayarladım. Salıncağını da kenara çektim ortada rahat hareket etsin diye uyuyacağı zaman salıncağına çıkıyor. Boncuklu oyuncaklari neden önermiyorsunuz bir sebebi var mı acaba çok sever boncuklu oyuncakları aslında sürekli öper konuşur boncuklara bundan dolayı mı

4 tünek fazla 2 tane yeter derim. Karar sizin yine de

Kuşlarım yaşam alanı mümkün olduğunca geniş mümkün olduğunca ferah olmalı. Kuş besleyenlerin çoğu onlara konfor sağladığını düşünüp bolca tünek koyarak yorulmamalarını hedeflemekteler. Ama bu çok yanlış. Kuş ne kadar hareket ederse ( uçarsa ) o kadar sağlıklı olur. 2 Tünek yeterlidir.

Tünekleri dediğiniz gibi 4 tünek kalacağı şekilde attığınız fotoğraftaki gibi ayarladım. Salıncağını da kenara çektim ortada rahat hareket etsin diye uyuyacağı zaman salıncağına çıkıyor. Boncuklu oyuncaklari neden önermiyorsunuz bir sebebi var mı acaba çok sever boncuklu oyuncakları aslında sürekli öper konuşur boncuklara bundan dolayı mı
Yutabilir

Geri