Yeni Gelen Dişim

üretimcii

Meraklı Üye
Merhabalar arkadaşlar, foruma yeni katıldım, muhabbet kuşları hakkında az çok tecrübem var.
Yaklaşık 6-7 aydır elimde olan erkek kuşuma dün itibariyle dişi almaya karar verdim ve aldım. Çünkü kızışmıştı. Bir petshopta salma kafese attırdım erkek kuşumu. İki kuş onunla ilgilendi birisi hastaydı ondan ayırdım, diğeriyle olan ilişkisini inceledim, birbirlerini kaşıdılar erkek iki kere yem kustu. Vs onca kuş içerisinde onunla ilgilendi dişide benim kuşumla ilgilendi.
Bende aldım eve getirdim, dişide kızışmış durumdadır. Eve getirdim iki gün oldu benim erkek kuşumda sessiz ve hareketsiz dişide aynı şekilde oldu.
Ne yapmam gerekiyor biye böyle oldular eş konusunda pek nilgiye sahip değilim yardımınızı istiyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yeni aldığınız kuş yer stresine girmiştir erkek kuş da onun str3sjne biraz zaman verin açılır

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İlginiz için teşekkür ederim

8eb8c5bbf934361d83502f43c40cbd97.jpg

Mısır koçanları yuvalığın her noktasına yaygın bulunmaktaydı. Hepsini oraya doldurmuş sebebi nedir ? Herhangi müdahaleye gerek var mı?

Kendilerini rahat ve huzurlu hissetmelerini istiyorum stresten çıkarmanın başka yolu var mı peki ?

Ordaya doldurduysa orda istiyo sadece demekki ama bana biraz fazla geldi. Ortqdakı oyuk düzleşmemeli.
Dişi demekki yuvaya giriyor e bu çok iyi. Biraz ortqma alışma süresi gerekli. Herşey yolunda görünüyo birbirletini beğenip seçmişler. Zamanla eve ve birbirlerine alışınca güzel yavruları olur inşallah :)

İnşallah sağolun alayımmı fazlasını o zaman.

Geri