Yeni gelen dişi kuş hasta.

swordsman

Yeni Üye
Öncelikle yeni bir duşu kuş getirmişler. Erkek kuş çok sağlıklı ve iyi besleniyor vitaminlerini eksiltmek çok iyi bakarım. Ama yeni gelen dişi kuş çok kötü bakılmış. Sağ burun deliğinde kahverengi tabaka var tamamen kapalı. İshal olmuş ve biraz pis arka tarafı ishal olduğu için. Birde gagası ve çevresi topaklanmış kurumuş gibi birleşik yani tüy olması gerektiği gibi değil. Sağlıklıklu kuşumla aynı kafesteymiş görünce çok zor da olsa ayırdım. Sabahtan beri orada. Antibiyotik verin dedi veteriner. Verdim ama saatlerdir sabahtan beri ne su içiyor ne yem. Ama çok da güzel uçuyo kafesine nazikçe koymak için baya uğraştım. İyileşme şansı var mı? Kafeste tüneğinde değil kafesin sağ,sol tellerine tutunarak duruyor saatlerdir. Erkek kuşumda etrafında geziyor kafesin sağında solunda. Ona bulaşmaz değil mi? Birde kuş iyileşir mi herşeyi yapıyorum dal darı,salatalık,marul uzattım ağzına götürdüm hiç bir şey yapmadı. Ne tavsiye edersiniz?

Merhabalar, dişi kuşun burnunun, poposunun resimlerini hizliresim.com üzerinden atabilir misiniz?

Geri