Yeni eş

Fatih Sultan Mehmet

Meraklı Üye
Arkadaşlar 3 gün önce erkek kuşuma bir eş aldım. Ama birbirleriyle pek ilgilenmediler gibi geldi ben de ayrı kafeslerde tutuyorum aldığım günden beri. Erkek daha baskıcı görünsün diye yuvalık taktım erkeğin kafesine. Ancak sorun şu. Dişim 6-8 aylık bir dişi. Erkeğin yanına attığımda çiftleşme gerçekleşirse bu dişi için ciddi sorun oluşturur mu? Ya da dişiyi atarken yuvalığı çıkarmalı mıyım? Ya da alışması bir iki ay alır zaten deyip bırakmalı mıyım yuvalığı kafeste? Düşünceleriniz nelerdir? Şimdiden teşekkürler yardımlarınız için.

Merhaba kardeşim. Ben de senin gibi 20 gün evvel bir dişi aldım. Mecburiyetten aynı kafese koydum. Benimki bana çok alışkın olduğu başta dişiden çok çekindi. Çünkü dişi çok atak. İlk günlerde değiştirmeyi düşündüm dişiyi ama çok şeker o da kıyamadım bir hafta sonra falan ufaktan alışmaya başladılar. Şimdi ileride eş tutma ihtimalleri belirsiz olsa da daha uyumlular. Bence ayrı kafese koymakla iyi etmişsin 2-3 hafta ayrı kafeste kalsınlar erkeğin kafesine yuvalık koy. 3 hafta sonra dişiyi erkeğin kafesine al. Umarım daha iyi olur... ;)

Yorum icin teşekkürler ancak bir problem var :) Ben sadece birbirlerine ilgileri artsın diye ayrı tutuyorum. Çünkü dişi henüz 6-8 aylık :) İçeri atar atmaz bir çiftleşme de gerçeklesebilir bu da bir ihtimal. Yuvaligin takılı kalması dişinin sağlığı açısından bir zarar oluşturur mu?

Yuvalık erkeğin kafesinde kalmalı sonradan dişi erkeğin kafesine konulmalı. Dişiye zarar vermez ama dediğiniz gibi eğer kızışmışlarsa çiftleşme ihtimalleri de var.

Geri