Yeni cikan yavrunun oldurulmesi.

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan SAHİN
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

SAHİN

Meraklı Üye
Merhaba arkadaslar bu gun arkadasimdan bir cift kus aldim .kuslar her kuluckada 6 yumurta yapar ve yumurtalarin hepsinden de yavru cikiyor. Yalniz yeni cikan yavrulari annesimi babasimi onu tam bilmiyorum ikisinden biri dovub olduruyor. İlk kuluckada 4 yavru buyutmusdu. Sizce yavrularini neden olduruyor ola bilir?
Yalniz onu da soyleyelim ki arkadasim kuslari cok rahatsiz ediyordu. Yuvalika gunde bi kac defa bakiyordu. Ondan ola bilirmi annelerin yavrularini oldurmesi?
Simdi kuslar bende bu sefer de yumurtlasalar ben yapa bilirim ki yavrulari saq salim buyutsunler.

Usdalardan uretici arladaslardan yardimlarinizi bekliyorum.

Simdiden hepinize tesekkur ederim.

S308 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

eğer yavruları anne öldürüyorsa baba yavruları besliyorsa dişiyi ayıracaksın.

Bende benzer durum var.Baba aşırı kızgın.Anne kuluçkaya yatıp yavru çıkarıyor, bakmak da istiyor.Fakat baba rahat vermiyor.Anne korumaya çalışsa da babadan koruyamıyor.

Çözüm babayı ilk yavru çıkmadan birkaç gün öncesinden ayırmak, tercihen görünmeyecek ve duyulmayacak bir yerde tutmak.

Anne 15 gün 5 yavruyu belese de sonrasında bir anda beslemeyi bırakabiliyor.Ayırdıktan sonra yavruları her 4-5 saatte bir kısaca görsel olarak kursakları sarı ve dolu mu diye kontrol etmelisiniz.Annenin bıraktığı anı anlayıp kendiniz beslemeye o an başlamazsanız yavrular sırayla açlıktan ölür.

Besleme için ideal mama versele laga nutribird A21. Kendim bizzat kullandım.Cici bebeden daha sağlıklı ve kilolu gelişme sağladı.

Bir aydan ufak yavru kendisi mama yemeyebilir.ince hortumla ağzın sağ tarafından kursağa direk enjekte ediceksiniz mamayı.Youtube da var.

GT-I9195 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bende benzer durum var.Baba aşırı kızgın.Anne kuluçkaya yatıp yavru çıkarıyor, bakmak da istiyor.Fakat baba rahat vermiyor.Anne korumaya çalışsa da babadan koruyamıyor.

Çözüm babayı ilk yavru çıkmadan birkaç gün öncesinden ayırmak, tercihen görünmeyecek ve duyulmayacak bir yerde tutmak.

Anne 15 gün 5 yavruyu belese de sonrasında bir anda beslemeyi bırakabiliyor.Ayırdıktan sonra yavruları her 4-5 saatte bir kısaca görsel olarak kursakları sarı ve dolu mu diye kontrol etmelisiniz.Annenin bıraktığı anı anlayıp kendiniz beslemeye o an başlamazsanız yavrular sırayla açlıktan ölür.

Besleme için ideal mama versele laga nutribird A21. Kendim bizzat kullandım.Cici bebeden daha sağlıklı ve kilolu gelişme sağladı.

Bir aydan ufak yavru kendisi mama yemeyebilir.ince hortumla ağzın sağ tarafından kursağa direk enjekte ediceksiniz mamayı.Youtube da var.

Tesekkur ederim usta

Tesekkur ederim usta

Geri