Yeni Aldığım Muhabbet Kuşum

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan TitanV
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

TitanV

Yeni Üye
Arkadaşlar 45-50 günlük bir muhabbet kuşu aldım ancak gözlerini kısıyo ve ara sıra kanatlarını çapraz yapıyor kuuşumu daha bugün aldım yardımcı olursanız teşekkür ederim

Fotoğrafını veya videosunu ekleyebilir misiniz?

Aldığınz yer de nasıldı? Nasıl davranıyordu? Gözlemlemelerinizi anlatın.

Aldığınz yer de nasıldı? Nasıl davranıyordu? Gözlemlemelerinizi anlatın.
kuş 4 tane kuşla beraber kalıyordu.muhabbet kuşununa düşkün 10 tane fln beseleyen bi arkadaşla beraber aldım .Adamda tanıdıkmış kısacası iyi bakıyordu

20180520_153349.jpg
Videoda Çektim onu youtubeye yolluyorum
20180520_153349.jpg

Ekli dosyalar

• 20180520_153034.jpg
    20180520_153034.jpg
    437.3 KB · Görüntüleme: 17
  • 20180520_153020.jpg
    20180520_153020.jpg
    469 KB · Görüntüleme: 19
Petshop çarşıdaydı yaklaşık bizim eve uzaklığı 2.5 km bisikletle gittim oraya adanada oturuyruz kafeste sadece tül vardı çok hafif sallandı fln

Kakası bu renk normal mi

Ekli dosyalar

• 20180520_161202.jpg
    20180520_161202.jpg
    402.3 KB · Görüntüleme: 17
Kakası bu renk normal mi
Kuş susuz kalmış. Suluğuna gazı kaçmış maden suyu ilave edin. Gazı kaçmış olması önemli yoksa midesini yakabilir. Gazı kaçmış maden suyunu yarıdan biraz daha az bir oranda suya ekleyin kalanı normal su olsun. Dışkı rengi yeşil olana kadar devam edin buna. Suyunu günlük değiştirin.

kuş hiçbir şekilde su içmiyor malesef daha bugün aldım 4-5 saat oldu tüneğini tahta aldım tüneğe kafasını sürdü yardımınız için teşekkürler
Kuşlar öyle lıkır lıkır su içen hayvanlar değil. İçiyordur da görmemişsinizdir. Benim dediğimi yaparsanız mineral ihtiyacını karşılamış olur. Maden suyunun gazını nasıl kaçıracağınızı biliyorsunuz değil mi:) yem yemesi de güzel. Kuş çok tatlı maaşallah, tüyü kadar ömrü olsun:)

Kuşlar öyle lıkır lıkır su içen hayvanlar değil. İçiyordur da görmemişsinizdir. Benim dediğimi yaparsanız mineral ihtiyacını karşılamış olur. Maden suyunun gazını nasıl kaçıracağınızı biliyorsunuz değil mi:) yem yemesi de güzel. Kuş çok tatlı maaşallah, tüyü kadar ömrü olsun:)
çok teşekkür ederiz annem kuş işine ıcak bakmıyor kendin gibi salak bi kuşu bulmuşun diyip duruyor birde boşa para harcamışsın vs yapıp duruyor malesef korkuyorum gazını nasıl kaçıracağımı söylermisiniz mürekkep balığı kemiğini hemen şimdi alayımmı ve ne ekeleyebilirim acil olanları yazarmısınız size zahmet ilk defa evcil hayvanım oldu heyecanlıyım

çok teşekkür ederiz annem kuş işine ıcak bakmıyor kendin gibi salak bi kuşu bulmuşun diyip duruyor birde boşa para harcamışsın vs yapıp duruyor malesef korkuyorum gazını nasıl kaçıracağımı söylermisiniz mürekkep balığı kemiğini hemen şimdi alayımmı ve ne ekeleyebilirim acil olanları yazarmısınız size zahmet ilk defa evcil hayvanım oldu heyecanlıyım
Cam şişedeki maden suyu yerine plastik şişede satılan mineralli sulardan alırsanız daha rahat olur. Ağzını açın iki bardak alın ve bir bardaktan diğer bardağa boşaltıp durun. Bu hareketi bir müddet tekrarlayın ve mineralli sular bardakta beklesin. Tahmini 20 dk sonra kuşun suyuna ilave edebilirsiniz.(emin olmak adına diğer bardaktaki sudan tadına bir bakın gazı kaçmış mı kaçmamış mı diye)

Heyecanınızı anlıyorum. Umuyorum ki anneniz de kuşa alışacaktır. Kalamar kemiğini açık petshop bulursanız alın, iyi olur.

Geri