Yeni aldığım kuş ishal ve yem yemiyor

glsmtrhan

Yeni Üye
Eşi ölen kuşuma yeni eş aldım dün getirdim hiç yem yemedi ve ishali var ölen kuşum da aynı şekilde ishal olmuştu tekrar aynı şeyi yaşamak istemiyorum dışkısı resimde zaten poposuna yapışıyor hep aşağıya tek yaptığı bu oldu

Fotoğraf görüntülenemiyor. Avcunuzdan tem yedirmeyi denediniz mi?

Çok uğraştım elimle verdim yere döktüm hiçbir şekilde yemedi

Ekli dosyalar

Diğer dışkılar öbür kuşunuza mı ait? Bence kafesleri tedavi siresince ayırın hastalık durumu varsa bulaşmasın. Hasta kuşun suluğundaki suya beş damla elma sirkesi damlatın. Kafes tabanına yem dökün oradan yesin.(temiz tabana) yağsız ve tuzsuz haşlanmış patates yağın onu da kafese koyun. Veterinere gösterin. Yem yiyecek mi gözlem yapın eve ilk gelen kuşlarda yem yememe olabiliyor, bir iki güne yemesi lazım.

Bildiğim kadarıyla yeni alınan kuşlarda ishal iştahsızlık normal bir durum. Ortam değişimi, yeni ortama uyum sağlaması biraz zaman alabiliyor. Sabırlı olmanızı ama gözleme devam etmenizi öneririm.

Eşi ölen kuşuma yeni eş aldım dün getirdim hiç yem yemedi ve ishali var ölen kuşum da aynı şekilde ishal olmuştu tekrar aynı şeyi yaşamak istemiyorum dışkısı resimde zaten poposuna yapışıyor hep aşağıya tek yaptığı bu oldu
Merhaba, öncelikle yeni aldığınız kuşu biraz rahat bırakın hayvan değiştirdiği ortamdan dolayı strese girmiş birazcık empati kurun alıştığınız ortamdan bir anda başka yabancı bir ortama girdiğinizi düşünün strese girdiği için ishal olmuş ve yem yemiyor olabilir ona birkaç gün müddet verin ve sakın fiziksel temasta bulunmayin bırakın o bir kaç gün etrafı keşfetsin

SM-C9000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba, öncelikle yeni aldığınız kuşu biraz rahat bırakın hayvan değiştirdiği ortamdan dolayı strese girmiş birazcık empati kurun alıştığınız ortamdan bir anda başka yabancı bir ortama girdiğinizi düşünün strese girdiği için ishal olmuş ve yem yemiyor olabilir ona birkaç gün müddet verin ve sakın fiziksel temasta bulunmayin bırakın o bir kaç gün etrafı keşfetsin

Önceki kuşum ishal olarak başladı hayvan hastanesine götürdüm megabakteri var dediler ilaçlar fayda etmedi kuruma hastalığı gibi göğüs kemiği ortaya çıktı ve öldü bundan dolayı bunu da ishal görünce panik oldum çok kötü oldum diğer kuşumu kaybedince cevabınız için teşekkür ederim sabır edip bekleyeceğim inşallah düzelir yavrum

Düzelir Allah'ın izniyle ama bir kaç gün takip et sonra baktın olmuyor hareketsiz sulu kaka yapıyor o zaman çözümüne bakarız

Sulu dışkılama kuşumun birinde geldiğinden beri var. Korkmuyor artık ama geçiremedik işte. Ilk geldiklerinde hareketsiz olmaları gayet normal bir durum. Ben sessiz odaya koymuştum ve birkaç gün ne yem yediler ne de su içtiler. Çift aldık ki korkusunu çabuk yensin ve yalnız kalmasın. Bırakında birkaç gün sessiz bir odada kalsın ve fazla gitmeyin yanına. Elinizle yedirmeye çalışın yemi. Yeşillik ve meyve vermeyi deneyin ama büyük ihtimalle kaçacaktır. Düzelmesi dileğiyle...

Geri