Yeni aldığım kuş hareketsiz

emir1

Yeni Üye
Yavru erkek muhabbet kuşu aldım çok küçük hani ceresinin renginde azicik mavilik var anca. Korkudan hızlı nefes alip verme durumu yok uykulu da değil hatta kafesin içinde parmağımı getirince konuyo duruyo hareket ederken parmagima tutunuyo sadece bi tüneğe konduğu zaman hareket etmiyo yemini yemedi su içmedi bu evde ilk günü bende ilk defa muhabbet kuşu aldım endişelenmeli miyim?

Bir iki gün sabırlı olun alışır ortama. Korkacağı ani hareketler ses vs yapmayın.

Yarın iştahına şaşırırsınız. Parmağınızdan da bir parça alabilir :)

Yavru erkek muhabbet kuşu aldım çok küçük hani ceresinin renginde azicik mavilik var anca. Korkudan hızlı nefes alip verme durumu yok uykulu da değil hatta kafesin içinde parmağımı getirince konuyo duruyo hareket ederken parmagima tutunuyo sadece bi tüneğe konduğu zaman hareket etmiyo yemini yemedi su içmedi bu evde ilk günü bende ilk defa muhabbet kuşu aldım endişelenmeli miyim?
Fotoğraf paylaşın. Yemi nasıl bir yem? Yemi yiyebileceği yere koydunuz mu?Kuş kaç aylık? Yem kırabilen bir kuş mu aldınız? Hizliresimcom sitesini kullanarak buraya foto atabilirsiniz.

Yemi değişmenize gerek yok. Yemeye başlayacak. Siz ona probiyotik ve Multi vitamin alın. Haftada en az iki defa probiyotik 1 defa da multi vitamin vereceksiniz. Hatta evde varsa suyuna probiyotik katın. 1 hafta her gün.

simdi yemeye başladı azıcık yine de yemini degistireyim mi ?
Boyalı şeyler içeren yemlerden almayın. Versele Laga,Natural King,Garden Mix bu markaların yemini alabilirsiniz.

Ballı yem vermeyin, versele laga kullanabilirsiniz. İlk gün olduğu için çok normal siz kendi haline bırakın, sadece ara ara dışkı kontrolü yapın

Garden mix ya da gold wings daha mantıklı geliyor bana. Bölünmüş paket almak riskli gibi.

Ballı yem vermeyin, versele laga kullanabilirsiniz. İlk gün olduğu için çok normal siz kendi haline bırakın, sadece ara ara dışkı kontrolü yapın

Versele laga da aldım, forumda Merve hanım söylemişti dışkıda yem çıkabiliyor verselede
diye. Hakikaten başıma geldi.

Versele laga da aldım, forumda Merve hanım söylemişti dışkıda yem çıkabiliyor verselede
Ben sultan papağanım için loro parque serisini kullanıyorum onda bir sorun olmadı ama demek ki öbür serisi problemli, arkadaşım memnundu ama yine de bu da aklımda bulunsun o zaman galiba en iyisi garden mix

Çok ilginç. Öyle olmaması lazım. Tesadüf olabilir
Abi forumda bu konu konusulmuş, hatta başka sitelerde de mevcut. İlginç bi durum. Benim kuşlar maşaallah sağlıklı hiç sorunu yok her detaya dikkat etmeye gayret ediyorum bakımlarinda. Gardenmixten sonra versele aldım, dışkıda 1 adet darı çıktı nadiren de olsa.

Abi forumda bu konu konusulmuş, hatta başka sitelerde de mevcut. İlginç bi durum. Benim kuşlar maşaallah sağlıklı hiç sorunu yok her detaya dikkat etmeye gayret ediyorum bakımlarinda. Gardenmixten sonra versele aldım, dışkıda 1 adet darı çıktı nadiren de olsa.
E biz şimdi ne kullanacağız 😂

Ani yem değişikliğiyse ondan olabilir. Onun dışında ilginç bir durum. İshal olsa stres yapsa vs anlarım da sindirememesi için bir sebep yok.

Uzun zamandır Versele Laga kullanıyorum kuşlarda. Dışkıları gayet normal.
Dışkıda yem görmek sindirimsel bir problem. Sağlıklı kuş sindirimini iyi yapar zaten. Tevafuk olmuş olabilir bence.
Bir de Versele Laga'nın çakmaları mevcut maalesef.

Geri