Yemlik sorunu

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Mirage28
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Mirage28

Yeni Üye
Merhabalar 2.5 aylık dişi bir muhabbet kuşum var yemini hep yerden yemeye çalışıyor kafesteki yem kabından da az yiyip tekrar yerde yem yemek istiyor. Yerde kabuklanmış yemleri eşeliyor.

Sorun hem yem kabındam hem yerden yiyor, nasıl yem kabına alıştırabilirim. Yem kabından yerlen korkuyor gibime geliyor.

Kafes tabanı yüksek ızgaralı kafes al yemlikten dökse bile yerdeki yemlere ulaşamayacağı için 1 süre sonra yemliğine alışır..

yer yemlikleri diye bir şey görmüştüm akıllı yemlikte kullanabilirsiniz

Benim kuşum aynı şeyi yaptığı için yüksek ızgaralı kafes kullanıyorum yemiyor artık

Kafesi temizledim yerdeki yemleri aldım sabah kalktım baktım ki kaptaki yeme hiç dokunmamış henüz, bugün böyle yemezse sizce ne yapmalıyım? Kafesin altına yem koymak istemiyorum küçük kafesim ızgarasız pisliği karışıyor.

Kafesi temizledim yerdeki yemleri aldım sabah kalktım baktım ki kaptaki yeme hiç dokunmamış henüz, bugün böyle yemezse sizce ne yapmalıyım? Kafesin altına yem koymak istemiyorum küçük kafesim ızgarasız pisliği karışıyor.
Küçük kafesler için ızgara mevcut alsanız iyi olur acıkınca yer mecbur. Kontrol etmeyi ihmal etmeyin

Geri