Yemle mi alakalı?

Shouting

Meraklı Üye
Garden Mix in pembe şeritli yemini kullanıyorum.
Önceden 1 paket kullanıp bitirmiştim. Geçen günlerde 1 paket daha aldım ama yem yemesi azaldı gibi geldi ve dışkısında sindirilmemiş yemler görmeye başladım. Kafesinde kum, mineral blok, kalamar kemiği var. 2. Pakette neden böyle bi durum olmuş olabilir?

Yemi nerden aldınız. Yemde bi değişiklik var mıydı ? Hangi kumu kullanıyorsunux ve yiyor mu

Trendyol'dan almıştım, önceden de ordan almıştım. Kuş kumu Vitaking diye bi markanın, petshopdan almıştım ve gayet güzel bi şekilde tüketiyo. Önceden de başıma aynı olay geldi. Versele laga nın yemini kullanmıştım. Onun da 2. paketini alınca yemedi, yemi ağzına alıp atıyodu. Ondan sonra Garden Mix e geçtim bayağı da iştahlı yemişti ilk paketi.

Gardenmix iyi bi yem ama sorunlu biraz paketten pakete içerik değişebiliyormuş kimisinde küflü çıkmış vs. O yüzden güzenilir yerden almak gerekiyor ben de gardenmix kullanıyorum juenpetten alıyorum bi sorun çıkmadı uzun zamandır yiyor.

Garden Mix in pembe şeritli yemini kullanıyorum.
Önceden 1 paket kullanıp bitirmiştim. Geçen günlerde 1 paket daha aldım ama yem yemesi azaldı gibi geldi ve dışkısında sindirilmemiş yemler görmeye başladım. Kafesinde kum, mineral blok, kalamar kemiği var. 2. Pakette neden böyle bi durum olmuş olabilir?
Yemin üretim tarihine baktınız mı ? Dışkıda sindirilmemiş yem olması sindirim sisteminde parazit olmasından meydana gelebilir.

Üretim tarihine bakmamıştım ama S.T.T. geçmemişdi. Son 1 hafta içindeki dışkılarını ekledim, yemden sonra böyle olmaya başladı dışkıları. Tek olan fotoğrafdaki dışkıyı şimdi yaptı.
Kalamar kemiğini fazla tüketmeye başladı onun da etkisi olabilir mi?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220212-161415_Gallery.jpg
    Screenshot_20220212-161415_Gallery.jpg
    444.1 KB · Görüntüleme: 23
  • Screenshot_20220212-161454_Gallery.jpg
    Screenshot_20220212-161454_Gallery.jpg
    465.3 KB · Görüntüleme: 24
Üretim tarihine bakmamıştım ama S.T.T. geçmemişdi. Son 1 hafta içindeki dışkılarını ekledim, yemden sonra böyle olmaya başladı dışkıları. Tek olan fotoğrafdaki dışkıyı şimdi yaptı.
Kalamar kemiğini fazla tüketmeye başladı onun da etkisi olabilir mi?
Evet kalamar kemiği dışkının rengini değiştir fakat dışkıda sindirilmemiş yem görülmesini etkilemez. En iyisi siz yeni yem alın ve elinizdeki yemi kullanmayın.

Yemini değiştirdim, yarın kafes temizliği yapıcam dışkıların son halini atarım.

Evet kalamar kemiği dışkının rengini değiştir fakat dışkıda sindirilmemiş yem görülmesini etkilemez. En iyisi siz yeni yem alın ve elinizdeki yemi kullanmayın.
Yemi değiştirdikten sonra dışkısı ve yem yemesi nornale döndü ama aşırı derecede kalamar kemiği tüketimi mevcut.(Kuşum dişi ve 1 yaşında). Kahverengi dışkıları bu sabah yapmış sanırım, yem kabuğu olan yerdeki dışkılar düne ait.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220214-103658_Gallery.jpg
    Screenshot_20220214-103658_Gallery.jpg
    355.2 KB · Görüntüleme: 13
  • Screenshot_20220214-103655_Gallery.jpg
    Screenshot_20220214-103655_Gallery.jpg
    395.8 KB · Görüntüleme: 14
Kalamar kemiği de tükettiğine göre yumurtlayacak demek ki. Tek yaşıyorsa kızgınlık yumurtası yakında gelir.

Geri