Yemin içinden larva...

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Loeana
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Loeana

Yeni Üye
Merhabalar muhabbet kuşumda solunum yolu enfeksiyonu olduğu için ilaca başlayacaktım hastalığı nerden kaptığını bilmiyordum. Yemin içinden ağ çıktı emin olamadım biraz daha baktım bu sefer bir ağ birde yanında ölü larva buldum. Kursak yolu enfeksiyonu kapıp bu hastalık solunum yollarına sekmiş olabilir mi? ve şu an hangi ilacı kullanmalıyım. Dışkısının etrafı ıslak. Kullandığım yem Vivid bird. Görseller ektedir

Ekli dosyalar

• 20230422_020459.jpg
    20230422_020459.jpg
    392.1 KB · Görüntüleme: 35
  • 20230422_020312.jpg
    20230422_020312.jpg
    288.8 KB · Görüntüleme: 26
  • 20230420_002356.jpg
    20230420_002356.jpg
    258.5 KB · Görüntüleme: 29
Neden oldu bilmiyorum. Yem markasını da kullanmadım bir fikrim yok ancak paketi kontrol edin. Şayet her yerinde böyle problemler varsa paketi komple atın. Gerekirse yem markanızı değiştirin.
Dışkılarında sorun göremedim.

Neden oldu bilmiyorum. Yem markasını da kullanmadım bir fikrim yok ancak paketi kontrol edin. Şayet her yerinde böyle problemler varsa paketi komple atın. Gerekirse yem markanızı değiştirin.
Dışkılarında sorun göremedim.
sağolun merve hocam bir kaç gündür dışkıları etrafa çok sulu dağılıyor diye korktum umarım dediğiniz gibi normaldir

Vividin yemleri iyi aslında.. Yemi aldığınız yeri değiştirin.
Video
2. kuş videodan 20 saniye önce kustu 2. kuşun solunum problemi var diye diğerinden ayırmıştım fakat diğer kuş daha cansız bi hale geldi yemek bile yemiyor zorla yediriyorum sürekli uyku halinde gözlerini kapatıyor ilk kuşun dışkısı sadece kendisine özgüydü şimdi diğeride aynı türden dışkı yapmaya başladı ikiside iştahsız

Kuşların durumu nasıl şuanda?
(Fotoğraf alıntıdır) kuşun göğüsüne üfleyip baktım kemiği bu şekilde daha ince yinede belirgin haldeydi bırakınca da kusma hareketi yaptı yine ağzından bir şey çıkmadı şimdi ne tedavisi uygulamalıyım ne ilacı vermeliyim arada kaldım

Ekli dosyalar

• images (47).jpeg
    images (47).jpeg
    25.6 KB · Görüntüleme: 12
Bu hastalık , kuruma hastalığı dense de bir çeşit mantar hastalığı. İki kuşumu maalesef kaybettim, aynen sizin kuşlar gibiydi duruşları . Öldükten sonra oradaki kemik sertleşmişti , ben anlayamadım. FLUZOLE veriyorum şu an , daha iyiler ama tam iyileşmiş değiller.

Burada detaylı bilgi verilmiş ,bakabilirsiniz 🌸

Geri