Yemi kırıp atma

Omercan2172

Yeni Üye
Merhaba 2 gündür aldığım yavru erkek bir muhabbet kuşum var. Dün bakınca yem yiyor sandım ama kursağını kontrol ettim bir tane bile yem yok dikkatli baktığımda yemi kırıp yutmadan dışarı attığını gördüm Demekki geldiğinden beri yem yemiyor korkuyorum bir şey olacak diye videoda görünüyordur umarım Ne yapabilirim bunun için

Arkadaşlar hala bir tane bile yemedi hep uyuyor halsiz düştü lütfen yardım

Arkadaşlar hala bir tane bile yemedi hep uyuyor halsiz düştü lütfen yardım
Yem kıramıyor olsa kabuksuz deneyin diyeceğim ama,dal darı ve aspur verebilirsiniz şimdilik.Özellikle dal darıyla normal yeme kolay geçiş yapıyorlar.Aç kalmaması için yumurta haşlayın şu an için.

Yem kıramıyor olsa kabuksuz deneyin diyeceğim ama,dal darı ve aspur verebilirsiniz şimdilik.Özellikle dal darıyla normal yeme kolay geçiş yapıyorlar.Aç kalmaması için yumurta haşlayın şu an için.
Yemi kırıyor ama kabuğuyla beraber içini de atıyor kursağı bomboş

Yem kıramıyorsa mecburi olarak patates, bulgur veya yumurta haşlayıp vereceksiniz. Yanına bir tane de dal darı koyun. Yeni geldiği için yem kıramıyor dicem ama elinizden yem yiyorsa durum stresle alakalı değildir.
Yazdıklarımı anlamadınız galiba. Kuş yemi kırıyor ama yutmadan geri atıyor Neyse kuşu değiştirdim farklı bir tane aldım bunda bir sorun yok çok şükür

kullandığınız yem markası hangisi ? Yemler bayat olabilir,rutubetli yemleri kuşların kırması zor olur.

Kuş çok küçük. Kabuksuz yemi robottan geçirip verirseniz yiyebilir. Yavru kuşum yemi zorla kırabilse de çıkardığını yiyemiyordu. Bu yüzden ben bu yöntemi uyguladım. Mama yapamıyorsanız bile bu şekilde besleyebilirsiniz.

yumurta mamasını yapmanız 10-15 dakika öyle çok uğraş gerektiren bir durum değil.Ayrıca eve yeni gelen kuşların iştahının kesilmesi normal.

Geri