yemden mi oldu?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan mutluş
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

mutluş

Paylaşımcı Üye
yeni yeme geçtikten sonra kuşlarımdan birinin dışkısı turuncu-kahve rengi oldu ve kuşun poposu tekrar kirlenmeye başladı.kıvam olarak normal ama rengi bir tuhaf ve poposuna yapışıyor.kuş neşeli yem yemesi su içmesi iyi.acaba bir sıkıntı var mıdır?aynı yemi yiyorlar ama öteki kuşun dışkısı normal.dal darı,aspur,avi-diar kullanarak ilk zamanki ishali çözmüştüm fakat o zaman dışkısı sulu ve yeşildi.şimdi rengi bir tuhaf yine aynı yolu denesem işe yarar mı?söz konusu kuş sarı yüzlü olan.

Ekli dosyalar

• 9086284693554.jpg
    9086284693554.jpg
    46 KB · Görüntüleme: 48
  • IMG_2350.JPG
    IMG_2350.JPG
    286.5 KB · Görüntüleme: 45
  • IMG_2356.JPG
    IMG_2356.JPG
    286.8 KB · Görüntüleme: 41
  • IMG_2351.JPG
    IMG_2351.JPG
    270.5 KB · Görüntüleme: 44
  • IMG_2335.jpg
    IMG_2335.jpg
    2.3 MB · Görüntüleme: 50
Dediğiniz gibi yem değişikliğinde böyle sorunlar olabiliyor

Dışkıları gözlemleyin sürekli böyle mi olacak bakın. Ben de bu ürünü kullanıyorum,memnunum.

Benim bu kuşumda var sadece öteki kuşta aynı yemi yiyor dışkıları normal.bu dışkılar bana normal gelmedi ama kuşun davranışları yemesi içmesi iyi kafam karıştı:confused:

Ekli dosyalar

• D3AC9DA5-B831-432D-A0C5-023CD02BC01F.jpeg
    D3AC9DA5-B831-432D-A0C5-023CD02BC01F.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 33
  • 3BE2B16A-6008-44CA-B87D-C320FDC6B1B1.jpeg
    3BE2B16A-6008-44CA-B87D-C320FDC6B1B1.jpeg
    1.3 MB · Görüntüleme: 29
Benim bu kuşumda var sadece öteki kuşta aynı yemi yiyor dışkıları normal.bu dışkılar bana normal gelmedi ama kuşun davranışları yemesi içmesi iyi kafam karıştı:confused:
Normal değil bence de. İsterseniz kafesleri ayırarak gözlem yapın dışkılar bu şekilde devam ederse bir iki gün içinde veterinere gidin.

yeni yeme geçtikten sonra kuşlarımdan birinin dışkısı turuncu-kahve rengi oldu ve kuşun poposu tekrar kirlenmeye başladı.kıvam olarak normal ama rengi bir tuhaf ve poposuna yapışıyor.kuş neşeli yem yemesi su içmesi iyi.acaba bir sıkıntı var mıdır?aynı yemi yiyorlar ama öteki kuşun dışkısı normal.dal darı,aspur,avi-diar kullanarak ilk zamanki ishali çözmüştüm fakat o zaman dışkısı sulu ve yeşildi.şimdi rengi bir tuhaf yine aynı yolu denesem işe yarar mı?söz konusu kuş sarı yüzlü olan.
Bende sizin kullandığınız yemden kullanıyorum. Yuvalıkta yavruları olan çiftlerime. Ama bir sorun yok dışkılarında.

Birkaç gün daha gözlemleyip olmazsa güvenilir bir veteriner bakacağım.tanımadığım veterinere gitmeye çekiniyorum saçma sapan alakasız bir tedavi verir diye.

arkadaşlar benim bu sorunum devam ediyor.zeytinyağı yeşillik verince düzeliyor kuş ama kesince tekrar kabız oluyor.hergün yeşillik versem sakıncalı olmaz mı?birde elinde goldwings olan biri varsa içeriğinde boyalı ekmek var mı?olmazsa onu deneyeceğim bu yem bitince.aslında verselaga denemek istiyorum ama civardaki petshoplarda bulamadım internetten alış veriş etmeyide pek sevmiyorum.kabız kuşa daldarı ve yumurta maması versem sakıncalı olur mu?

arkadaşlar benim bu sorunum devam ediyor.zeytinyağı yeşillik verince düzeliyor kuş ama kesince tekrar kabız oluyor.hergün yeşillik versem sakıncalı olmaz mı?birde elinde goldwings olan biri varsa içeriğinde boyalı ekmek var mı?olmazsa onu deneyeceğim bu yem bitince.aslında verselaga denemek istiyorum ama civardaki petshoplarda bulamadım internetten alış veriş etmeyide pek sevmiyorum.kabız kuşa daldarı ve yumurta maması versem sakıncalı olur mu?
Yeşillik vermeniz sakıncalı değil. Yeşillik, salatalık vs. verin. Kabız olduğuna nasıl kanaat getirdiniz?

Yeşillik vermeniz sakıncalı değil. Yeşillik, salatalık vs. verin. Kabız olduğuna nasıl kanaat getirdiniz?
veteriner söyledi(gerçe ona pek güvenmiyorum)birde kuru kaskatı dışkı hayvanın popusunda yapışıyor.tuvaletini yaparken zorlanıyor.yeşillik verip zeytin yağı içirince 1-2 damla normal sağlıklı dışkısı var.hergün yeşillik sakıncalı ishal yapar diye biliyorum ben.haftada 2 kere veriyordum sadece.öteki kuşumda hiçbir sorun yok.bu yem mi yaramadı kuşun başka bir sıkıntısı mı var anlamadım.her gün zeytinyağı ve yeşillik versem sorun olur mu?hafta da bir defa mama bir defa dal darı versem bu kuşuma sakıncası olur mu?

Her sulu dışkı kötü değil. Yenilen besinlerden dolayı yapılan sulu dışkı ile hastalıktan dolayı olan sulu dışkı arasında çok fark var. O nednele yeşillik ishal yapıyor sakıncalı demek doğru olmaz. Yeşillik ve salatalık verin. İçinize sinmiyorsa mamayı değiştirin bir de öyle deneyin.

Her sulu dışkı kötü değil. Yenilen besinlerden dolayı yapılan sulu dışkı ile hastalıktan dolayı olan sulu dışkı arasında çok fark var. O nednele yeşillik ishal yapıyor sakıncalı demek doğru olmaz. Yeşillik ve salatalık verin. İçinize sinmiyorsa mamayı değiştirin bir de öyle deneyin.
o zaman ben hergün azar azar yeşillik vereyim bakalım iyileşir umarım.iki kuşunda keyfi iyi maşallah 1.kuşumda sürekli sulu dışkı vardı fakat şimdi hiçbir sorun kalmadı.2.kuşumda ilk önce sarı dışkı yapıyordu ishal ve büyük.onu çözdüm derken kabız oldu:confused:

Geri