yem yemiyor yese bile çok az yiyor

Budgielove

Meraklı Üye
Muhabbet kuşum limon yem yemiyor yese bile çok az yiyor bu durum beni üzüyor sağlıklıda bi sorunu yok ötüyor ısırıyor su içiyor vs kum ve Gaga taşı yiyo yem çok çok az yiyo ne yapmam gerekli ?

Eğerki kuş yeni yeme düşmüş ve yeni sahiplenmiş iseniz normal bir durumdur. Meraklanacak durum yoktur. Ama kuş yetişkin ise bir terslik olabilir. Belki kullandığınız yemi yada yemin içindekilerini de sevmemiş olabilir. Ama eğerki ilk başta dediğim gibi yavru ve yeni sahiplendiyseniz zamanla düzene oturacaktır.

Eğerki kuş yeni yeme düşmüş ve yeni sahiplenmiş iseniz normal bir durumdur. Meraklanacak durum yoktur. Ama kuş yetişkin ise bir terslik olabilir. Belki kullandığınız yemi yada yemin içindekilerini de sevmemiş olabilir. Ama eğerki ilk başta dediğim gibi yavru ve yeni sahiplendiyseniz zamanla düzene oturacaktır.
Evet yavru ve yeni aldım

Evet yavru ve yeni aldım
Dediğim gibi ondan kaynaklanıyordur az çok yem yiyorsa sorun yok ilerleyen zaman da düzene girecektir. Ara ara vitamin takviyesinde bulunun ve ara ara yumurta maması yapıp verin küçüklükte nasıl alışırsa öyle gidiyor kuşlar.

Geri