Yem yememe uçamama

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Pollock
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Pollock

Yeni Üye
Merhaba dün evimde 10 sn elektrik kesildi ve adeta kabusu yaşadım kuşum çalışma masamda laptopta iken elektrik kesildi ve kuş korkup dolabın arkasına uçtu, köşeye düştü çıkarırken ezmiş olabilirmiyim bilmiyorum ama çok dar bir yerden 2m aşağı düştü. elektrik geldiğinde dolabı biraz çekmiştim kendisi çıkmaya çalıştı ama en fazla 20 cm filan uçabildi sağa sola çarpa çarpa gidiyordu kendisine zarar vermesin diye tutarken fotoğrafını attığım tek tüy elimde kaldı.şimdi uçamıyor yaklaşık 10 saattir su ve yem yemiyor hareketsiz duruyor arada sırada sallıncağına çıkıyor yemliğine gidiyor filan ama onun dışında hiç hareket yok dışkısının fotosunuda atıyorum tek arkadaşımı bana geri getirin lütfennnn

edit 1 :yaklaşık 10 gündür tüy dökümündeydi yeni yeni toparlıyordu arkdaşlar onu da belirtiyim

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2018-04-22 at 13.48.07.jpeg
    WhatsApp Image 2018-04-22 at 13.48.07.jpeg
    66.6 KB · Görüntüleme: 30
  • WhatsApp Image 2018-04-22 at 13.47.42.jpeg
    WhatsApp Image 2018-04-22 at 13.47.42.jpeg
    123 KB · Görüntüleme: 36
  • WhatsApp Image 2018-04-22 at 13.47.41.jpeg
    WhatsApp Image 2018-04-22 at 13.47.41.jpeg
    82.4 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleme:
Korkmuş strese girmiş. Tüy döneminde olduğu için kuyruk tüyünü düşürmüş. Uçamamasının sebebi o. Kısa kısa uçabilir dengesini sağlayamaz. O düşen tüy yerine gelicektir yenisi.
Tüy döneminde zaten yeterinde stresli hıysuz olıyorlar bir de üstüne korkmuş işte sprun yok. Kuşunuz dişi mi ?
Önden resmini atar mısınız bir de.
Suluğuna vitamın takviyesi yapabilirsiniz

Korkmuş strese girmiş. Tüy döneminde olduğu için kuyruk tüyünü düşürmüş. Uçamamasının sebebi o. Kısa kısa uçabilir dengesini sağlayamaz. O düşen tüy yerine gelicektir yenisi.
Tüy döneminde zaten yeterinde stresli hıysuz olıyorlar bir de üstüne korkmuş işte sprun yok. Kuşunuz dişi mi ?
Önden resmini atar mısınız bir de.
Suluğuna vitamın takviyesi yapabilirsiniz
yeni çektim fotoyu.evet kuş dişi. yaklaşık 1saat önce 3 4 tane yem yedi ama hala su içmedi 3 4 saat sonra mama vermeyi düşünüyorum

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2018-04-22 at 17.24.10.jpeg
    WhatsApp Image 2018-04-22 at 17.24.10.jpeg
    143.3 KB · Görüntüleme: 23
Olayın yaşanmasından 17-18 saat sonra şu anki durum şöyle su içti ve yaklaşık 10 15 tane yem yedi normalde yediğinden çok daha az. Her hangi bir müdahale de bulunulması gerikiyor mu bilgi verirseniz çok sevinirim

şuan tekrar yeme oturdu ve 18 saattir yediği yemden daha fazla yemi yiyip salıncağına tekrar tırmandı kakası hala aynı koyulukta geliyor. bu seferki yemeğinden sonra kakasını gözlemleyip size bildiricem.

evet baya az dışkı yapıyor siyah ve çok katı dışkısı var. hatta tüylerine yapışıyor düşmüyor.

Suyuna 3 gün multivitamin ve probiyotik katın. Sonraki günler probiyotikle devam edin. Arada vitamin de katarsınız tüy dönemi haftada 3 olabilir daha sonra 2.

Suyuna 3 gün multivitamin ve probiyotik katın. Sonraki günler probiyotikle devam edin. Arada vitamin de katarsınız tüy dönemi haftada 3 olabilir daha sonra 2.
yardımlarınız için şimdiden teşekkürler hocam. benim kuşum laptop un klavyesini çok sever alttan gelen sıcaklık filan hoşuna gidiyor sanırım.bende onu 2saat dışarı çıkardım.uçmaya filan çalışmadı yem yemek ister su içmek ister diye filan kafese koymak için tutmaya çalıştım zıpladı ama kanatlarını çırpamadı veya çırpmadı bilmiyorum ama sanırım daracık yerden okadar uzun mesafeden düşünce kanatları zarar görmüş olabilir mi ? benim bunu tespit etme imkanım var mı ?

Geri