Yem yememe sorunu

Omercan2172

Yeni Üye
Öncelikle herkese hayırlı ramazanlar, merhaba. 2 gün önce yavru bir muhabbet kuşu aldım 2 gündür bir tane bile yem yediğini görmedim midesini kontrol ediyorum bomboş. 2 günde onu kendime alıştırdım. Kafese girince kendini sağa sola vuruyor. Ne yapsam ne etsem ne ekmek kırıntısı yiyor ne meyve sebze yiyor ne de yem yiyor. Ama çok hareketli dışkısı da hiçbir şey yemediği için sadece sıvı Lütfen yardım edin bazen garip sesler çıkartıyor. Daha önce de muhabbet kuşu besledim ama öyle ses çıkarani görmedim. Tavsiyeniz öneriniz nedir?

Ekli dosyalar

• IMG_20220402_223301.jpg
    IMG_20220402_223301.jpg
    312.6 KB · Görüntüleme: 43
  • IMG_20220402_223237.jpg
    IMG_20220402_223237.jpg
    700.1 KB · Görüntüleme: 36
Şu anki hali bu, bi süre çırpındıktan sonra yoruldu uykuya daldı ama hala birşey yemedi

Yeni geldiği için olabilir sizin elle besleme yapmanız lazım hemen açlıktan ölebilir

Haşlanmış yumurtayla petibor biskuviyi ılık suyla karıştırıp vermeye çalıştım çok az da olsa yedi inşallah kendine gelir. Stresten uyuyamadım yarım saatte bir kontrol ediyordum. Umarım ölmez benim yüzümden

Haşlanmış yumurtayla petibor biskuviyi ılık suyla karıştırıp vermeye çalıştım çok az da olsa yedi inşallah kendine gelir. Stresten uyuyamadım yarım saatte bir kontrol ediyordum. Umarım ölmez benim yüzümden
İyi yapmışsınız yem yiyip size alışana kadar eliniz vericeksiniz yapıcak bi şey yok. Çıkardığı seslerin videosunu da atar mısınız

İyi yapmışsınız yem yiyip size alışana kadar eliniz vericeksiniz yapıcak bi şey yok. Çıkardığı seslerin videosunu da atar mısınız
Şuan ses yok bir daha yaparsa kaydederim. Kafesin içindeyken kendini sağa sola vuruyor tavandan aşağı atlıyor kafesten çıkmak için bunun sebebi nedir ? Böyle oldukça yem yemesi zorlaşacak, kafesten nefret ediyor resmen

Aldığım yere geri götürmeyi düşünüyorum. Aynısından bir tane kardeşi vardı onu almayı düşünüyorum

Yavru olduğu için bu tarz sorunlar olabilir alışma sürecinde ne de olsa.. Haşlanmış yumurtadan bi parça önünede koyabilirsiniz ama iyi haşlanmış olması gerek varsa dal darıda verin onuda kolay kırıyorlar..Bence aldığınız yere geri götürmeyin hayvan beslemek sabır işidir sevgiyle üstesinden gelirisiniz eminim.

Değiştirdiğiniz de aynı şeyleri yapıcak bunlar normal daha alalı 2 gün olmuş 1 hafta alışma süresi kafesten çıkarmayın gün içinde ara ara kafese elinizi sokup sevin parmağınıza bindirin böyle böyle alışıcak yavru olduğu içi daha kolay alışır. Geri verirseniz strese sokabilirsiniz onu.

Değiştirdiğiniz de aynı şeyleri yapıcak bunlar normal daha alalı 2 gün olmuş 1 hafta alışma süresi kafesten çıkarmayın gün içinde ara ara kafese elinizi sokup sevin parmağınıza bindirin böyle böyle alışıcak yavru olduğu içi daha kolay alışır. Geri verirseniz strese sokabilirsiniz onu.
Kuşumuzu aldığım petshopa geri götürdüm onun aynısından bir kardeşi vardı onu aldım. Eve getirir getirmez parmak ucuyla yem uzattım aldı. Her kuşun karakteri farklı oluyor demek ki. Geri götürdüğüm kuş da arkadaşlarını görünce çok sevindi onlarla birlikte o da yem yiyecektir eminim. Dün gece sahur vaktinde çok halsizleşti gözleri kapanıyordu birşeyler yedirdim idareten ama ben kendimi kötü hissettim. Benim yüzümden kusa birşey olmasın diye geri götürmeye karar verdim. Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• IMG_20220403_183929.jpg
    IMG_20220403_183929.jpg
    912.1 KB · Görüntüleme: 28
Kuşumuzu aldığım petshopa geri götürdüm onun aynısından bir kardeşi vardı onu aldım. Eve getirir getirmez parmak ucuyla yem uzattım aldı. Her kuşun karakteri farklı oluyor demek ki. Geri götürdüğüm kuş da arkadaşlarını görünce çok sevindi onlarla birlikte o da yem yiyecektir eminim. Dün gece sahur vaktinde çok halsizleşti gözleri kapanıyordu birşeyler yedirdim idareten ama ben kendimi kötü hissettim. Benim yüzümden kusa birşey olmasın diye geri götürmeye karar verdim. Değerli yorumlarınız için teşekkür çok iyi yapmışsınız geri vermekle ilk kuş daha yem kırmayı öğrenmemiş

çok iyi yapmışsınız geri vermekle ilk kuş daha yem kırmayı öğrenmemiş çok küçük bir yavru idi (kuluçkanın son üyesi) yeni yavrunuz içinde dal darı temin ederseniz elinizin altında dursun

çok iyi yapmışsınız geri vermekle ilk kuş daha yem kırmayı öğrenmemiş çok küçük bir yavru idi (kuluçkanın son üyesi) yeni yavrunuz içinde dal darı temin ederseniz elinizin altında dursun
Daldarı mevcut, kafese koymaktan ziyade kendi elimle veriyorum bana alışsın diye şimdiden alıştı biraz parmağıma zorla da olsa geliyor. İleride meyve sebze kuruyemiş gibi yiyecekler de vereceğim. Teşekkür ederim yorumunuz için

Geri