Yem ve su problemi...!

ersinkorkut

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar,
Bir hafta önce 6 haftalık erkek muhabbet kuşu aldım ve vitakraft pro vitamin yemi aldım , kraker aldım , dal darı aldım hepsini de kafese konumlandırdım, ama kuşum yemi yiyemiyor içinden sanki seçerek yiyor çünkü çok çeşit bir karışım. Kraker ve dal darıya hiç dokunmuyor. Elime yem aldığımda gelip yem yiyor ve parmağımı ayaklarına getirdiğimde parmağıma da geliyor.çok az hareketli ve su içtiğini görmedim hiç. Sizce normal mi ? Acaba durgunluk nedendir ? Dışarıya salmadım daha, verebileceğiniz tavsiyeler var mı ? Yardımcı olursanız sevinirim

Hem küçük olması hem de geleli bir hafta olmasından dolayı durgunluğu normal karşılanabilir. Yem kırmayı yeni yeni öğrendiği için bazı yemleri seçebilir ama zamanla ayırım yapmadan yemesi gerekir.

Hem küçük olması hem de geleli bir hafta olmasından dolayı durgunluğu normal karşılanabilir. Yem kırmayı yeni yeni öğrendiği için bazı yemleri seçebilir ama zamanla ayırım yapmadan yemesi gerekir.

Çok teşekkürler . Peki elimden yem yemesi iyi bir işaret mi ve artık kafesten çıkarsam uygun olur mu ,

Çok teşekkürler . Peki elimden yem yemesi iyi bir işaret mi ve artık kafesten çıkarsam uygun olur mu ,
Elinizden yem yemesi alışma ve eğitim için güzel. İlk önce kafes içinde biraz daha zaman geçirsin ve ilk eğitimini kafes içinde verin. (Parmağınızı kafese sokup kuşun parmağınıza gelmesini sağlayın) Daha sonra dışarı çıkartabilirsiniz. Dışarı çıktığında daha uçmayı tam bilmediğinden sağa sola çarpabilir. Bunun için dışarı çıkarmak için acele etmeyin.

Elinizden yem yemesi alışma ve eğitim için güzel. İlk önce kafes içinde biraz daha zaman geçirsin ve ilk eğitimini kafes içinde verin. (Parmağınızı kafese sokup kuşun parmağınıza gelmesini sağlayın) Daha sonra dışarı çıkartabilirsiniz. Dışarı çıktığında daha uçmayı tam bilmediğinden sağa sola çarpabilir. Bunun için dışarı çıkarmak için acele etmeyin.
Kafese parmağımı soktuğumda karnına dokununca parmağıma geliyor ama uzakta tutarsam gelmiyor

Her şey yavaş yavaş sırasıyla olmalı. İlk önce kafes içinde göğsüne değdiğinizde parmağınıza gelsin dışarı çıktığında diğer eğitimlere geçersiniz.

Geri