Yem takviyesi vitamin ürünler

Mgkhnyavas

Meraklı Üye
merhaba abiler
Öncelikle yem takviyeleri hakkında ürün önerilerinizi bekliyorum.
Ayrıca Vitalis hakkında Bilgi almak İçin yazıyorum size öncelikle internette araştırdım 20gr olan ürünler mevcut daha üzerinde yok nereden ne kadar ücrete kaç gr lık TEM’in edebiliyorsunuz paylaşır mısınz?

Ürünü alıp kullanmaya başlamak istiyorum bu ürün sağlıklıyken hastalıkta yaz kış yani her koşulda verilir mi?
Merak ettiğim üreme ve kızıştırmaya etkisi var mıdır? Örneğin nekton s + e ürünlerinde olduğu gibi
Her gün verebilir miyiz?
Hazırladığımız Mamaların üzerine ilaveedebilir miyiz malum kış ayı olduğu İçin suyu fazla tüketmiyorlar?
Suluklarında verdiğimizde ölçü nedir?

Bu konularda biraz Bilgi sahibi olanlar aydınlatabilirse çok sevinirim
Son olarak hobi S kullandınız mı fiyat olarak daha uygun ama içerik olarak Vitalis in yerini tutar mı cevaplarınızı bekliyorum abiler:)

Vitalis = @Sakuram tüm detaylı bilgiyi iletir şimdi

ben nekton s + e kullanıyorum daha dogrusu Vitalis aldım ama daha açmadım. Nektonları bitireceğim önce.

Nektonların orjinal ürününü bulman şart, orjinal ürün için de kaşığı bulunuyor. kaşık yoksa eğer, orjinal olmuyor.

Nekton ürünleri çok pahalı bilmiyorum belki de değeri o kadardır. 2 adet muhabbet kuşu besliyorum 2 tane kuş İçin o meblağları vermek mantıklı mıdır bilmiyorum malum öğrenciyim birde :D

Ben Nekton E-S hiç kullanmadım, iyi bir üründür ancak marka yaptığı için ismi daha çok bilnir fakat bu tür pahalı ürünleri prensip gereği edinmiyorum. Çünkü hemen hemen yem takviyelerinin içerikleri aynıdır, bildiğim kadarıyla Nekton E-S kullanımında bir proglamlama mevcut kullanmadığım için emin değilim(2 günde 1 yahut haftada 2 kez şeklinde gibi) dolayısı ile kullanan arkadaşlarımız tabiki daha iyi bileceklerdir.

Eğer benim için ürün kaliteliyse markaya önem vermem, pazardan dahi giyinen insanlardık hepimiz; yani hiç değilse ben öyleydim, yine güzel kaliteli bir ürün bulursam yine alır giyerim. Mesele aslında bu; kaliteyi yakalayabilmek. Ben VİTALİS i seviyorum, bana uygulamada plan dahi sunmayan bir ürün. Dolayısı ile hafif bir ürün, günlük kullanılabiliyor. Nekton E adı üstünde üretim amaçlıyım ben diyor çünkü E vitaminini vurguluyor. Ancak ilginçtir ki bu VİTALİS'de de mevcuttur; E vitamini de bilindiği üzere yumurtalardaki verimliliği artırır.

Keza VİTALİS'ten örnek verecek olursam yine, A vitamini de; A vitaminine bağlı eksiklik sonucu oluşabilecek ishale karşı önlem almamızı sağlar. B vitaminide barındırır içinde, B vitaminin birçok formlarını diyeyim en doğrusu. Dolayısı ile tüylerde de ciddi oranda verim alırız, yine gaz problemlerini önleriz, dışkıdaki amanyok azalmasını sağladığı içinde yine hem sağlık hem üretim açısından verim almamıza neden olur. Aynın zamanda biliriz ki bağırsaktaki müsin salgısı zararlı mikroorganizmaların yaşamsal sisteme girişine engel olur, VİTALİS içinde bulunan bir içerik sayesinde(bacillus sanırım) bu salgı üretimi tetiklenir vs. vs. vs.

İçeriğini zaten temin ederseniz daha net görürsünüz. Kullanılacak ölçü, 100 cc lik bir suluğa yarım çay kaşığı civarıdır VİTALİS'te, suluklarına eklenebileceği gibi mamaya yahut yemlerine de yine eklenir ancak bu şekilde net bir verim elde edileceğini zannetmiyorum. Sularında içmeleri daha iyidir, yaz kış farketmez. Ki mesela bilirsiniz ki köpeklerde ter bezi yoktur, terleme gerçekleşmez bu yüzden. Dolayısı ile onlar yaz kış su içmez diyebilir miyiz? Hayır. Olasıklıkları size çoğaltabilirim, ancak gerek olduğunnu zannetmiyorum.

Hülasa hemen hemen bütün yem takviyelerinde aynı içerik olduğunu zannetmekteyim. Nekton E-S bana göre ağır bir takviye VİTALİS ile kıyasladığımda ki zaten öyle olmasaydı bir proglamlaması olmazdı, yani fazlası zarardır. Ki tabiki her şeyin fazlası zarardır, bu VİTALİS içinde geçerlidir ancak burada kıyasladığım şey Nekton'larda bu oranın yüksek tutulmasıdır. Takdir ve teslim size ait bir şıktır, iyi forumlar dilerim.

Son düzenleme:
Vitalis i internet sayfalarında araştırdığım da sadece 20gr olanlarına ulaşabilmekteyim siz nereden kaç gr olanı ne kadar TEM’in ediyorsunuz eğer sizin söyleyeceğiniz Öner’i uygunsa oradan faydalanalım

Vitalis i internet sayfalarında araştırdığım da sadece 20gr olanlarına ulaşabilmekteyim siz nereden kaç gr olanı ne kadar TEM’in ediyorsunuz eğer sizin söyleyeceğiniz Öner’i uygunsa oradan faydalanalım
Bende 2'den fazla kuş mevcuttur, buna rağmen 20 g'lık paketlemesini veterinerden temin ederek kullanıyorum. 4 ayı geçti kullanalı, uzun zamandır bitmedi. Azaldığını bile yeni farkettim, dolayısı ile tahminim en az 3 ay yine gidecektir. Çünkü ben çoğu zaman saf suyun tadına varsınlar diye yem takviyesini de eklemiyorum sularına, arada elma sirkesi de ekliyorum arada probiyotik de. Bu yüzden 20 g'lık üründe siz 2 adet kuşla hiçbir sıkıntı yaşamazsınız, ayrıca veterinerlere söylerseniz VİTALİS'in 1 kg'lık yahut 25 kg'lık paketlemelerini de getireceklerdir zaten size, ancak dediğim gibi 20 g size az görünmesin. Ölçüyü kaçırmadan kullanmanız yeterlidir, onun dışında arada saf su da verin sürekli bunu uygulamayın zaten. Arada elma sirkesi de verin, probiyotik de uygulayın. Size hayda hayda yetecek bir üründür. Ki ben 20 g'lık şişelerin paketlenmesini dahi çok kibar buluyorum, temin ettiğinizde görürsünüz. Ancak karar sizindir tabiki.

Bende 2'den fazla kuş mevcuttur, buna rağmen 20 g'lık paketlemesini veterinerden temin ederek kullanıyorum. 4 ayı geçti kullanalı, uzun zamandır bitmedi. Azaldığını bile yeni farkettim, dolayısı ile tahminim en az 3 ay yine gidecektir. Çünkü ben çoğu zaman saf suyun tadına varsınlar diye yem takviyesini de eklemiyorum sularına, arada elma sirkesi de ekliyorum arada probiyotik de. Bu yüzden 20 g'lık üründe siz 2 adet kuşla hiçbir sıkıntı yaşamazsınız, ayrıca veterinerlere söylerseniz VİTALİS'in 1 kg'lık yahut 25 kg'lık paketlemelerini de getireceklerdir zaten size, ancak dediğim gibi 20 g size az görünmesin. Ölçüyü kaçırmadan kullanmanız yeterlidir, onun dışında arada saf su da verin sürekli bunu uygulamayın zaten. Arada elma sirkesi de verin, probiyotik de uygulayın. Size hayda hayda yetecek bir üründür. Ki ben 20 g'lık şişelerin paketlenmesini dahi çok kibar buluyorum, temin ettiğinizde görürsünüz. Ancak karar sizindir tabiki.
Hocam merhaba. Agrovet sitesinden baktığımda raf ömründe ambalaj açılmadığı taktirde 2 yıl açtıktan sonra da 4 hafta içinde tüketilmelidir yazıyor. Bu durumda nasıl bir yo izlenmeli? Klasik satış politikası mı yoksa tesiri mı azalıyor gün geçtikçe?Teşekkürler Saygılar

Ho

Hocam merhaba. Agrovet sitesinden baktığımda raf ömründe ambalaj açılmadığı taktirde 2 yıl açtıktan sonra da 4 hafta içinde tüketilmelidir yazıyor. Bu durumda nasıl bir yo izlenmeli? Klasik satış politikası mı yoksa tesiri mı azalıyor gün geçtikçe?Teşekkürler Saygılar
Veterinerimden aldığım bilgi doğrultusunda, bozdolabında saklayarak kullanımını gerçekleştiriyorum ve dediğim gibi 4 ayı geçti. Tüye giren kuşlarım dahi 10 günde atlattılar tüy problemini. Bir sıkıntı yaşamıyorum, aksine çok memnunum. Bu durumu bende sormuştum, fakat aynen dediğiniz gibi satış amaçlı olduğunu düşündük, etkisi azalıyor mu bilemem şu an öyle bir şey gözlemlemedim açıkçası. Ben hala daha bir sorun yaşamıyorum VİTALİS kaynaklı.

Son düzenleme:
Zaten 20 g'lık ürün genelde kısa sürede biter, en fazla 8-10 ay gider benim gibi ara vererek kullanıldığında. İlerisine çıkmayın bence, buzdolabında saklayın.

Veterinerimden aldığım bilgi doğrultusunda, bozdolabında saklayarak kullanımını gerçekleştiriyorum ve dediğim gibi 4 ayı geçti. Tüye giren kuşlarım dahi 10 günde atlattılar tüy problemini. Bir sıkıntı yaşamıyorum, aksine çok memnunum. Bu durumu bende sormuştum, fakat aynen dediğiniz gibi satış amaçlı olduğunu düşündük, etkisi azalıyor mu bilemem şu an öyle bir şey gözlemlemedim açıkçası. Ben hala daha bir sorun yaşamıyorum VİTALİS kaynaklı.

Nerde ikamet ediyorsunuz hocam ? Veteriner kanatlilardan anlayan biri mi? Petmarketburada da var sadece sanırım internet üzerinden 25 tl fiyatı +kargo fiyat nasıl?

Nerde ikamet ediyorsunuz hocam ? Veteriner kanatlilardan anlayan biri mi? Petmarketburada da var sadece sanırım internet üzerinden 35 tl fiyatı +kargo fiyat nasıl?
Fiyat gayet uygun, sanırım bende bu civarlarda temin etmiştim, kısa zaman sonra tekrar temin edeceğim. Veterinerlerden de bulabilirsiniz. Danıştığım veteriner iyi bir veteriner, kanatlılar konusunda orta halli fazla pratiği yok ancak ben zaten VİTALİS hakkındaki düşüncelerimizi paylaştım. Yoksa veterinerim derken başka bir mana gütmek istemedim. Prospektüs ve içeriğe göre değerlendirme yapıldı, ancak isterseniz başka bir veterinere daha danışabilirsiniz. Belki gözden kaçırdığımız bir şeyler olabilir, siz bize öğretirsiniz neden olmasın.

Ayrıca eklemek istiyorum, VİTALİS gerçekten sevdiğim bir üründür ancak şu sıralar yine uygun bütçeli yem takviyeleri araştırıyorum. Depolayıp almak için, VİTALİS gibi günlük kullanımında zararı olmayacak bir yem takviyeli. Nekton'ları prrensip gereği bir türlü sevemedim, gereksiz harcama geliyor bana.
Nekton S nin günlük verilmesi beni hoşnut kılıyor gerçi, ancak E de böyle bir durum yok diye biliyorum ya da şartları var diye biliyorum belli bir süre kullanılıp belli zamanlarda kesilmesi gibi zaten tahmin edincede bu böyle geliyor çünkü E vitamini üremede yardımcıdır, hormonlara etki eder. Dolayısı ile bazen ara veriliyor. Yahut ikisi bir olduğu zaman planlama programlama istiyor, bu da beni gereksiz yoruyor. Son kullanma tarihleri de genellikle 1 yıl oluyor, buzdolabında saklanmıyor.
Kısacası VİTALİS de 4 hafta olayı uzayabiliyor ancak zaten 20 g az olduğu için hızlı bitiş gerçekleşiyor, sıkıntı olmuyor ve buzdolabında tazeliğini uzun süre koruyor. Bu uzun sürede 20 g ile zaten orantılı, kullanma miktarıyla da orantılı tabi. Benim sürem biraz uzadı, ancak sıkıntı yaşamıyorum. Zaten piyasadaki araştırmalar SKT'ların bizim için bir ticaret oyunu olduğunu da gösteriyor çoğu zaman ve bu özellikle ilaçlarda mevcut. Çoğu antibiyotikler üzerinde yapılan çalışmalar, 10 yıl etkisini koruduğu yönünde mesela. Yani çetrefilli konular. Benim araştırmalarım devam ediyor, şu an VİTALİS'ten memnunum.

Hocam bu ürünü günlük kullanıyoruz anladığım kadarıyla. Onun dışında yukarıda belirtmişsiniz mesela tüye girdiğinde yardımcı. Tüyde hastalıkta vs kullanımı nasıl oluyor doz artışı var mı

Hocam bu ürünü günlük kullanıyoruz anladığım kadarıyla. Onun dışında yukarıda belirtmişsiniz mesela tüye girdiğinde yardımcı. Tüyde hastalıkta vs kullanımı nasıl oluyor doz artışı var mı
Artırabilirsiniz, sıkıntı olmaz. Yarım çay kaşığını 1 çay kaşığı şeklinde mesela. Dediğim gibi hafif bir üründür.

Birşey daha sormak istiyorum birçok ürünün damlaları avisol apexisol vs ürünleri var. Vitalis ürünü alıp kullanmaya başladıktan sonra damla olarak kullanılan vitaminleri kullanmamıza gerek var mıdır

Birşey daha sormak istiyorum birçok ürünün damlaları avisol apexisol vs ürünleri var. Vitalis ürünü alıp kullanmaya başladıktan sonra damla olarak kullanılan vitaminleri kullanmamıza gerek var mıdır

hayir.

Ben gerek duymuyorum, artı herhangi bir durumda özellikle vermek istediğiniz vitamine ihtiyaç duyarsanız; mesela B vitamini gibi, A vitamini gibi, o şekilde kullanabilirsiniz. Misal A vitamini eksikliği sonucu ishal oluşacağı için, ishal tedavisi A vitaminine bağlı yapılır daha çok. Dolayısı ile direk A vitamini uygulaması yapabilirsiniz. Artı olarak bir ondan bir ondan yahut ikisi bir arada gerek duymuyorum. Yem takviyeleri yeterli gelecektir, zaten mama da yapıyorsunuz. Arada elma sirkesi, probiyotik. Elimizden gelen her şeyi yapıyoruz, kısacası dediğim artı durumlar gibi olaylar dışı gerek yoktur diyorum acizane.

Hocam bahsettiğiniz A B ve üretimde E vitaminlerini kullanmamız gereken durumlarda ne yapmamız gerekir mesela A kompleks vitamin kullanmamız gerekirse ne yapmamız gerekir örnek A diğerleri de aynı şekilde bilgilendirebilir misiniz

Hocam bahsettiğiniz A B ve üretimde E vitaminlerini kullanmamız gereken durumlarda ne yapmamız gerekir mesela A kompleks vitamin kullanmamız gerekirse ne yapmamız gerekir örnek A diğerleri de aynı şekilde bilgilendirebilir misiniz
Kullanmanız gereken durumda, tüye girdi ve yem takviyesi yeterli gelmiyorsa, kuş rahatsızlanıyorsa; direk olan B vitamini uygulaması yaparsınız. Bunu temin edebilirsiniz, B vitamini markaları yine mevcuttur. Veterinerinize sorarsanız yardımcı olur, onların üzerine söz söyleyemem. A vitamini eksikliği sonucuna bağlı ishal gerçekleşmisse de A vitamini uygularsınız yoğun olarak, lazım olan gerekli uygulamalar mevcut olursa bunu da hastalığa bağlı söyleriz. Şu an teorik düz örnekler ile konuşuyorum. E vitamini olarak ise yine bu Nekton E kullanılabilir, VİTALİS kullanılabilir ve hakeza marka bulursunuz. Size direk uygulanmasında faydası olan örnekleri verdim ancak bu çoğaltılabilir. Burada bir sürü olasıklara değinmek uzun olacaktır. Araştırmanız daha mantıklıdır.

Geri