Yem, tünek vb alışveriş - trixie

Melih İlker

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba,

Tünek, yem vb. alışverişlerinizi petshop’lar dışında hangi sitelerden yapıyorsunuz? Ekteki ürünleri almayı düşünüyorum yorum yapar mısınız? Trixie marka iyidir diye düşünüyorum.

Ekli dosyalar

• 92E9A14B-4817-4DF1-A355-6F96B6082811.png
    92E9A14B-4817-4DF1-A355-6F96B6082811.png
    148.1 KB · Görüntüleme: 29
  • 6D545DC1-93F3-4539-8816-E2FBEBAA0586.png
    6D545DC1-93F3-4539-8816-E2FBEBAA0586.png
    111.2 KB · Görüntüleme: 23
Trixie merdiven ve koton tüneği (hem ince hem kalın versiyonlarını) kafesimde kullanıyorum. Merdiveni zeminden tüneğe çıksınlar diye almıştım, kuşlarım daima merdiveni kullanıyor, bu nedenle benim için kullanışlı :) . Koton tünek ise kalın sarmal ip kümeleri şeklinde, dolayısı ile ayaklarına baskı yapan yerler her hareketlerinde değiştiğinden kan dolaşımı açısından sorun yaratmaz. Kuşlarım koton tünekleri seviyor. Zamanla tüylenme oldu bu tüneklerde ama kullanmaya engel bir durum değil. Temizliğini de ıslak bezle güzelce silip ardından Virkon S sıkarak sağlıyorum. Yıkanabilir de.

Koton tüneklerin ince olanı bile standart küçük muhabbet kuşu kafeslerine epey büyük gelecektir. Kıvırarak, şekil vererek kullanabilirsiniz ama yine de kafes ölçülerine bir bakın bence. Benim aldığımda daha ucuzdu, denemek için almıştım kullanışlı buldum ama şimdi 25 TL az para değil bir tünek için. Küçük kafeslerde uygun mu derseniz bence değil. Ama dekoratif, güzel şeyler.

Arkadaşlar merhaba,

Tünek, yem vb. alışverişlerinizi petshop’lar dışında hangi sitelerden yapıyorsunuz? Ekteki ürünleri almayı düşünüyorum yorum yapar mısınız? Trixie marka iyidir diye düşünüyorum.
Kraker almayın. Bunlardan başka oyuncak da almayın. Vitakraftı uzun zamandır kullanıyorum, memnunum ama Versele laga daha kalitelidir. Ona da bir bakın isterseniz. Temizlik için bahsedildiği üzere, Virkon S tavsiye ediyorum. Güvenle kullanılabilecek bir ürün

Kraker almayın. Bunlardan başka oyuncak da almayın. Vitakraftı uzun zamandır kullanıyorum, memnunum ama Versele laga daha kalitelidir. Ona da bir bakın isterseniz. Temizlik için bahsedildiği üzere, Virkon S tavsiye ediyorum. Güvenle kullanılabilecek bir ürün

Detaylı ve açıklayıcı anlatım için teşekkürler öncelikle @Süleyman YERLİ ve @JRV . Kreker zararlı mı Süleyman bey, neden almamalıyınm?

Krakerlerin üzerinde bulunan yemleri birarada tutmak için kullanılan şey (bal olduğunu söylerler ama inandırıcı gelmiyor bana) her ne ise, muhakkak kuşlara zararı olacaktır diye düşünüyorum. Zaten üç kuruşluk malzeme, bir de bunun için kaliteli, şekersiz bal mı kullanacaklar

Geri