YEM SEÇİYOR

Fındık - Fıstık

Meraklı Üye
Merhaba,

Kuşum yaklaşık 1 haftadır yuvarlak yemlerden ( klasik sade muhabbet kuşu yemi) yemiyor. Yemlikteki yuvarlak yemlerin dışındaki diğer yemlerden ( sanırım aspur denilen yem ve diğerleri) yiyor. Bu durumun kuşumun hastalığı ile bir ilgisi var mıdır acaba? Uzun zamandır soğuk algınlığı var. Genel olarak kabarık ve halsiz. Bu yem yeme sorununu nasıl çözebilirim? Acaba hastalığı dolayısıyla yem kırma problemi ya da üşengeçliği oluşmuş olabilir mi? Yoksa tamamen zevkine olarak diğer yemlerin tadını beğendiği için mi onlardan yiyor? Sonuçta bir yemliğin yaklaşık %80'i yuvarlak yemlerden oluşuyor. Kuş bunların sadece %20'sini yerse yuvarlak yemlerin tamamını sürekli dökmek mi gerekir? Bu şekilde beslenmesinin sağlığında daha ciddi problemlere yol açmasından korkuyorum.

Şu anda mesela yuvarlak yemlerin dışındaki yemleri yediği için yemliğinde neredeyse sadece yuvarlak yemler kalmış. Yemliğin büyük kısmı dolu. Bu yemlerin tamamını dökmem mi gerekir? Yem seçmeye başladığı için yuvarlak yemleri yemezse aç kalmasından korkuyorum.

Demek ki onları daha çok seviyor.Çok telaşlanmamak lazım.Yemini değiştirin bende de öyle oldu yem değiştirdim hepsini yedi.

Geri