Yem saçan yavru

enesbaba0641

Yeni Üye
Merhaba ben dün yeni bir muhabbet kuşu aldım aldığımdan beri yem yemedi birde yemlikteki yemleri dışarı saçıyor neden olabilir sizce önceki kuşlarımın hepsi bu yemi sevmişti
22B8050F-7281-4B70-8548-D041B6141A45.jpeg

Ortama alışmadığı yem yememesi normal yem dağıtmasına gelince bazı kuşlarda oluyor galiba o benim kuşumda yapmıştı ilk 1 hafta sonra kendiliğinden düzeldi

Kuş yem kırmayı bilmiyor olabilirmi acaba bu kuşu nasıl satarlar ?
Büyük ihtimal biliyordur ama dikkat et eğer yeni ağzında kırmadan çeviriyorsa bilmiyor olabilir baktın gerçekten kırmayı bilmiyor o zaman kuşa yavru yemi al çekirdeksiz bir başka yemligede normal yem köy hem karnı diyar hemde arada normal yem olan yemligede gideceği için öğrenir er geç

Büyük ihtimal biliyordur ama dikkat et eğer yeni ağzında kırmadan çeviriyorsa bilmiyor olabilir baktın gerçekten kırmayı bilmiyor o zaman kuşa yavru yemi al çekirdeksiz bir başka yemligede normal yem köy hem karnı diyar hemde arada normal yem olan yemligede gideceği için öğrenir er geç
Küçük bir oda gibi yerde yaşıyordu 50-100 tane kuş arasında orda öğrenmiş olması gerekmezmi kırmayı

Küçük bir oda gibi yerde yaşıyordu 50-100 tane kuş arasında orda öğrenmiş olması gerekmezmi kırmayı
Doğru öğrenmiş olması lazım ama siz alınca tam kırmayı öğrenmemiş olabilir ama merak etmeyin ilk 2 gün zaten neredeyse aç yaşıyorlar baktın 5. günden sonra da kıramiyor o zaman üstte yazdığım gibi kabuksuz yem alırsınız ama biliyordur

Doğru öğrenmiş olması lazım ama siz alınca tam kırmayı öğrenmemiş olabilir ama merak etmeyin ilk 2 gün zaten neredeyse aç yaşıyorlar baktın 5. günden sonra da kıramiyor o zaman üstte yazdığım gibi kabuksuz yem alırsınız ama biliyordur
Çok teşekkürler

Daha yem yediğini görmedim acaba gizli mi yiyor çünkü açlıktan ölmesi lazımdı şimdiye kadar

Daha yem yediğini görmedim acaba gizli mi yiyor çünkü açlıktan ölmesi lazımdı şimdiye kadar
Kardeşim kuşu eline al kursağını kontrol et boş mu diye kuşu eline bel üstü yatacak şekilde al göğüs kemiğinin etrafı boşmu diye bak boş ise yememiştir git yavru yemi al doluysa kursağı yiyordur ve yedi mi diye anlamak için yemliğe bak yediyse zaten boş kabuklar olur

Geri