Yem Nasıl Olmalıdır ?

ramazan._can

Meraklı Üye
Muhabbet kuşlarımız için alacağımız yemlerin kuşların cinsine göre farkı varmıdır . Hangi marka yemleri tavsiye edersiniz. Yem karışımı içinde bulunması gereken tohumlar nelerdir . Faydaları açısında bilgilendirme yapabilirmsiniz ?

Yuva hazırlığı esnasında yem değişikliğinde olabilecek problemler nelerdir ? Yumurta hazırlığı yapan kuşlara hangi tohumlar verilmeli ve yavru bakan kuşlara hangi tohumlar verilmelidir?

Muhabbet kuşlarımız için alacağımız yemlerin kuşların cinsine göre farkı varmıdır . Hangi marka yemleri tavsiye edersiniz. Yem karışımı içinde bulunması gereken tohumlar nelerdir . Faydaları açısında bilgilendirme yapabilirmsiniz ?
Cinsine göre herhangi bir farklılık göstermez kalitesi önemlidir. Marka olarak Versele laga, vitakraft, goldwings, quick tavsiye ederim. yem karışımı içinde ak darı, kızıl darı, sarı darı, soyulmuş yulaf, kanarya yemi, beyaz darı, keten tohumu, aspir (aspur) bulunması sağlıklı ve besin değeri yüksek bir yem kategorisindedir. bunları içerisinde barındıran yemler besin değeri yüksek ve besleyicidir. ancak içerisinde nijer oranı yüksek olan yemler kuşu hem daha erken kızıştırır hem de daha erken tüy değişimine girmelerine sebep olur özellikle yavru kuşlarda bu orana dikkat edilmelidir. sağlıklı beslemeler..

Yuva hazırlığı esnasında yem değişikliğinde olabilecek problemler nelerdir ? Yumurta hazırlığı yapan kuşlara hangi tohumlar verilmeli ve yavru bakan kuşlara hangi tohumlar verilmelidir?
Tohumdan çok mama verilmeli çok sık rahatsız edilmemeli. Yem içine aspur daldarı vs katabilirsiniz yukaridaki mesajiniza ek olaraj yazdim

yuva hazırlığında olan kuşlara yem değişikliği yapılması pek önerilmez ishal kabızlık gibi sağlık problemlerine yol açar. yavru bakan ve yuva hazırlığında olan kuşlara kalsiyum ihtiyacı için daha çok haşlanmış yumurta maması verilmelidir

Son düzenleme:
yuva hazırlığında olan kuşlara yem değişikliği yapılması pek önerilmez ishal kabızlık gibi sağlık problemlerine yol açar. yavru bakan ve yuva hazırlığında olan kuşlara kalsiyum ihtiyacı için daha çok haşlanmış yumurta maması verilmelidir
Kalsiyum derken sanırım protein demek istedin yumurta abi yüksek protel içerir kabuk kalsiyum kalsiyumu kalamar k4migibden de karşılar ama protein karşılayamaz tohumlardan aldığı yetersiz gelir

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kalsiyum derken sanırım protein demek istedin yumurta abi yüksek protel içerir kabuk kalsiyum kalsiyumu kalamar k4migibden de karşılar ama protein karşılayamaz tohumlardan aldığı yetersiz gelir

Aynen abi protein

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cevaplarınız için teşekkür ederim . Şuanda Hobi M003 yemini kullanıyorum . Pek memnun değiller fakat dişi kuş yumurta yapacak kuyrugu düştü ve poposu şişti yuvalıktan çıkmıyor. Yem bitmek üzere aynı yemi alıp yavruları büyütene kadar devam mı etmeliyim.

Açıkcası aldığım yem 5kilo ve üzeri şekilde alıyorum ve birçift kuş yok bir sürü kuş var. Hepsinin yeme tepkisi farklı oluyor . Memnun kalmıyor kuşlarım birisi versele laga yiyor bi çift yemiyor bi çift vitakraft yiyor . Ne yapmam gerek

Açıkcası aldığım yem 5kilo ve üzeri şekilde alıyorum ve birçift kuş yok bir sürü kuş var. Hepsinin yeme tepkisi farklı oluyor . Memnun kalmıyor kuşlarım birisi versele laga yiyor bi çift yemiyor bi çift vitakraft yiyor . Ne yapmam gerek
Vivid premium karışık muhabbet yemi tavsiye ederim

Yıl boyunca özellikle de tüy ve üreme döneminde aspur ve yulaf bolca verin. Ne kadar yerlerse yesinler sorun olmaz. Yok şişmanlatır yok isal yapar diyenlere bakmayın. Kabızlık daha kötüdür.

Yıl boyunca özellikle de tüy ve üreme döneminde aspur ve yulaf bolca verin. Ne kadar yerlerse yesinler sorun olmaz. Yok şişmanlatır yok isal yapar diyenlere bakmayın. Kabızlık daha kötüdür.
Ben üreme döneminde ve tüy döneminde akıllı yemlik le karışık yem kristal yemlik içinde aspur ve yulaf veriyorum akıllı yemlik de yulaf verince çok un çıkıyor ishal tespit edersem hemen veriyorum yanlız cede nemli kanarya mamasi aldım ama bana çok nemli gelmedi bunu rusk alıp nemlendirme yapsam nasıl olur sizce yavrulu takimlar oldugu icin Havuçlu nemlendirme istemiyorum

SM-T332 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri