yem kusma sorun mudur?

bilgejameson

Meraklı Üye
merhaba arkadaslae, benim oğlan bu günlerde bi yerlere yem kusup tekrar yiyor onları. kizginlik doneminde olduğunu biliyorum bunu o yuzden mi yapiyor? tekrar yemesi normal mi kustuğu yemleri? bir yerlerde kustugunu tekrar yemesinin kursak mantari sebebi olduğunu okumuştum, lütfen aydınlatır mısınız beni

Evet, kızıştığı için yapıyor. Çıkardığı yemi hemen yemesinde bir sakınca yoktur, bir süre bekledikten sonra yerse bakteri/mantar riski olur. Benim kuşlarım da yapıyorlar, bunun tek çözümü eş almak ama ben pek eş alma taraftarı değilim :)

finduk hocam vallahi biz bu yaramaza zor bakiyoruz bir de eş gelirse mahvederler her yeri:) cok hiperaktif delibaş.
cogunlukla hemen yiyor ama benim gormedigim zamanlarda bekletip yiyor mu bilemiyorum hocam sanmiyorum ama tesekkur ederim cevabin icin

finduk hocam vallahi biz bu yaramaza zor bakiyoruz bir de eş gelirse mahvederler her yeri:) cok hiperaktif delibaş.
cogunlukla hemen yiyor ama benim gormedigim zamanlarda bekletip yiyor mu bilemiyorum hocam sanmiyorum ama tesekkur ederim cevabin icin

Rica ederim. Benimkilerde öyle, evde terör estiriyorlar 🤣

Genellikle aynaya kusan kuşlarda kursak mantarı görülüyor, oyuncaklara veya nesnelere kusanlarda olduğuna ben pek rastlamadım. 15 günde bir kez oyuncakların temizlemeniz yeterli hijyeni sağlar.

aynayi her gun siliyorum oyuncaklarini da haftada bir yikiyorum. bu arada bi sey daha geldi aklima son bi kac gundur kafes tabaninda vakit geciriyor arkadaş. izgara var ama her yere kakasini yapabildigi icin (üstün başarısı bu) izgaraya yapisan kakasini mi yiyor napiyor bu manyak cozemedim

aynayi her gun siliyorum oyuncaklarini da haftada bir yikiyorum. bu arada bi sey daha geldi aklima son bi kac gundur kafes tabaninda vakit geciriyor arkadaş. izgara var ama her yere kakasini yapabildigi icin (üstün başarısı bu) izgaraya yapisan kakasini mi yiyor napiyor bu manyak cozemedim

Kuşunuza ayna vermeyin, hem fiziksel olarak hem mental olarak zararlıdır. Ayna yerine başka oyuncaklar verin. Izgaranın altına düşen tohumları da yemeye çalışıyor olabilir. Siz kafes hijyenine dikkat edin yeter, kafes ızgarasını her gün temizleyin.

Kuşunuza ayna vermeyin, hem fiziksel olarak hem mental olarak zararlıdır. Ayna yerine başka oyuncaklar verin. Izgaranın altına düşen tohumları da yemeye çalışıyor olabilir. Siz kafes hijyenine dikkat edin yeter, kafes ızgarasını her gün temizleyin.
hocam evin aynalarinda vakit geciriyor bazen. yani ozellikle ayna vermiyorum. vakit gecirdikten sonra aynayi siliyorum. evdeki aynalari da mi kaldirmamiz gerekir

hocam evin aynalarinda vakit geciriyor bazen. yani ozellikle ayna vermiyorum. vakit gecirdikten sonra aynayi siliyorum. evdeki aynalari da mi kaldirmamiz gerekir

Mümkünse kaldırın, eğer kaldırma durumunuz yoksa kuşunuz dışarıda olduğu zamanlarda üzerlerini örtün.

Geri