Yem kırmayı tam bilmiyor

celilshn27

Paylaşımcı Üye
Merhaba 1 aylık erkek kuşum sadece beyaz yemleri yiyor beyaz olan tohumlardan da 10 tanesinden 3 ünü kırabiliyor nasıl ögretirim

Kafese dal darı, aspur koy öğrenir yavaş yavaş
Aspur yeminde çok zaten şuan dal darı yok sipariş verdim ancak 4 gün sonra gelir ama şuan az çok yiyor yere yem serptim bide çay altlığına yem koydum oradan yiyor ama ben kendisini tutup yere bırakmadıkça yemiyor birde sululuğu bilmiyor eski günlere döndüm kısaca öğretmek için uğraşıyorum

Aspur yeminde çok zaten şuan dal darı yok sipariş verdim ancak 4 gün sonra gelir ama şuan az çok yiyor yere yem serptim bide çay altlığına yem koydum oradan yiyor ama ben kendisini tutup yere bırakmadıkça yemiyor birde sululuğu bilmiyor eski günlere döndüm kısaca öğretmek için uğraşıyorum
Anladım kardeşim. Öğretirsin.

10 tane yemden 3 tane kırıyorsa acıkınca taşı bile kırar dert etme kırıyordur.
Biraz elimle besledim avucuma aldım tohumları verdim aspurda 2 de 1 kırdı beyaz darıdan 3 de 1 falan kırdı kırmızı tohumları kuramadı ya da istemedi geri attı ağzında çevirdi yemliğe alışması için kafes tabanını çıkardım yere aspur normal yem falan serptim bide hazır mama döktüm yere en azından mamadan yiyerek idare eder

Geri