Yem elşeleme sorunu

Kuşbbakıcısı

Yeni Üye
İyi forumlar herkese.
Yaklaşık 1 haftadır erkek kuşuna dişi bir kuş aldım
2 gündür kuşlarım akıllı yemliği boşaltmaya başladı sabah yemi koyuyorum akşama hepsi bitmiş şekilde görüyorum ve yemler yenmemiş bir şekilde. ne yapmalıyım?

Bunu yapan kuşlarınız yavru ise eğer özellikle yuvaya yani eve ilk gelen yavrularda bu yem eşeleme olayı oluyor ve kısa zaman sonra geçiyor. Yada yemlerin içinden beğendikleri yemi seçiyorlardır. Korkulacak bir durum değil ama bu tür Olay genellikle yavrularda görülür yada yem seçiyordur

Bunu yapan kuşlarınız yavru ise eğer özellikle yuvaya yani eve ilk gelen yavrularda bu yem eşeleme olayı oluyor ve kısa zaman sonra geçiyor. Yada yemlerin içinden beğendikleri yemi seçiyorlardır. Korkulacak bir durum değil ama bu tür Olay genellikle yavrularda görülür yada yem seçiyordur
Yavru değiller 9 aylık kızışmış dişi 6-7 aylık kızışmış erkek kuş
Yemlik akıllı acaba oraya yuva oluşturmaya mı çalışıyor,ama Yuvalığı takılı şuan

Yavru değiller 9 aylık kızışmış dişi 6-7 aylık kızışmış erkek kuş
Yemlik akıllı acaba oraya yuva oluşturmaya mı çalışıyor,ama Yuvalığı takılı şuan
Hımm bu konu hakkında birşey diyemeyeceğim başıma böyle birşey gelmedi, ama bu konuda tecrübeli biri yazacaktır elbet ,

2-3 gün standart tip bir yemliğe geçin.Mümkünse yemliği günlük temizleyin. Birkaç gün uğraştırır sizi ancak başka bir çare yok.
Kuşlar birbirine ve kafese alışınca böyle bir sorun kalmaz. Ondan sonra akıllı yemliği tekrar kullanabilirsiniz.

Geri