Yem dağıtması

Yaagmur06

Meraklı Üye
Arkadaşlar erkek kuşumun huyundan vazgeçiremiyorum. Akıllı yemliğine yem veriyorum. Yulafı çok seviyor. Yulafı bulana kadar dağıtıyor. Hazneye dökülen yemleri de üfleyip vermiyorum. Dişi kuşum bazen dışkılıyor hazneye. Yemlerini mi değiştirsem? Sadece ak darı ile mi beslesem? Bilemiyorum. Siz ne yapmamı önerirsiniz?
9a2226f2d1f2c7f81b2c8658d28b5972.jpg

LG-H840 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben akıllı yemliği yıkadıktan sonra hemen çiviler durulamam gerekir o zaman paslanmays karşı. Teşekkür ederim denerim. Bu yöntemin haricinde başka bir yöntem var mı?

Teşekkür ederim. Sadece silme ile temizliğini yaparsam yeterli olur mu?

Bence minik plastik bi aparatla yemliği içeriden 2 ye bölüp yarısına yulaf yarısına yem koyabilirsiniz böylece karıştırmaz canı ne isterse onu yemiş olur

Benim kuşlarımda yulafı çok seviyorlar. Ancak karışık yemim yulafsız. Yulaf yaz tohumu olarak kullanılır genelde zaten, kuşlarınızı serin tutar. Fazla alınması halinde yağlanma yapacaktır.

Ayırırsam şimdi hep yulaf yer ve yağlanma olmaz mı? Bunu düşünmedim değil :) deneyeceğim bakalım :) teşekkür ederim yorumlarınız için [emoji4] versela laga aldım yem değiştirerek denemeyi düşünüyorum[emoji4]

büyük ihtimal yine eşeleyecektir. ama bu bir müddet böyle gidiyor sonra genelde düzene giriyorlar
Aynen öyle, bende de 2 yavru sürekli bunu yapıyordu. Şu sıralar vazgeçtik yoksa ben sürekli akıllı yemliğin çöp haznesindeki biriken yemleri geri akıllı yemliğe boşaltıyordum ve bir süre sonra dediğim gibi vazgeçtiler. Bendekiler öyleydi ki, gözümün içine bakarak yemliğin içine girip patinaj çekiyorlardı ayaklarıyla, sizde sabırlı olmalısınız @Yaagmur06 geçecektir bu durum , yahut da denildiği bir aparat ile akıllı yemliğin içini ikiye bölebilirsiniz.

Geri