Yavruya bakmayı bıraktı

Uygar Acar

Yeni Üye
arkadaşlar 10 mart ta yavru muhabbet yumurtadan çıktı.bugün 19 günlük annesi çok güzel bakıyordu ama bugün işten geldim ve geldiğimden beri dişi yuvaya girmiyor yavrunun kursağı boş.muhtemelen benim hatam var bununla ilgili dün suluğu sabun ve sirkeli su ile yıkadım.sonrada kursak mantarı olmasın diye 6 damla sirkeli su verdim.ilk yavrumuz olduğu için akşamları yuvalığı açıp bakıyordum.şuan dişi kuş çok durgun.
1.ihtimal zehirlenme olmuş olabilir
2.ihtimal dişi kuş strese girmiş olabilir
Tavsiyeniz nedir

Bulguru kaynar suyla iyice ezerek lapa hale getirip yavruya yedirin. Dişi de hastadır muhtemelen. Dışkısını paylaşın. Ve videosunu çekin. Baba da beslemiyor mu ?

Son dışkısı

Ekli dosyalar

• CDA0291A-7BDA-4290-BDEB-601B6525228B.jpeg
    CDA0291A-7BDA-4290-BDEB-601B6525228B.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 35
Normalde odaya biri girdimi yuvaya giren kuş şimdi elini kafesin içine sokuyorsun kıpırdamıyor bile

Son resim

Ekli dosyalar

• C093442D-91CF-418D-8FCC-CAACD3E8D912.jpeg
    C093442D-91CF-418D-8FCC-CAACD3E8D912.jpeg
    1.2 MB · Görüntüleme: 38
Hayır beslemedim yavru bugün 20 günlük oldu ananesinin devamlı dışarda olması anormal bir davranış değil mi

Hayır beslemedim yavru bugün 20 günlük oldu ananesinin devamlı dışarda olması anormal bir davranış değil mi
Yavruyu kontrol altında tutun anne dışarda diye beslemez sanmayın beslemiyorsa mudahele edin

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bir sorum olacak.suluğun içine avisol damlatıp veriyorum.bu su karışımından yumurta mamasının içine 1-2 damla damlatıp yavrunun yemesini sağlasam daha yararlı olmaz mı

Babasıyla ayrı kafese alırsanız belki besler, 20 günlük olduğu için anne bakmayı bırakmış olabilir belkide

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yavru kuş 22 günlük bugün yuvadan atlamış.1-2 saat dışarda kaldıktan sonra tekrar yuvaya koydum.yem kırmayı öğrenmesi için yuvalığın içine dal darı koyayım mı ?

Geri