Yavrunun Yumurtadan Çıkması

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan brkb
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

brkb

Yeni Üye
Selamlar

Üretimle ile ilgili tecrübesiz biriyim. İlk defa çift kuşum eşleşti ve yumurta verdi. İlk yumurta 26 ekim son yumurta 1 kasım tarihli olmak üzere toplamda 4 yumurta aldım. Şu ana kadar hiçbir yumurtadan yavru çıkmaması üzerine yumurtaları inceledim. Yumurtalarından biri kırılmıştı. Bir tarafında yatay bir kırık diğer tarafında ise belirli aralıklarla delik var. Işığın altına tuttuğumda yavruyu görebiliyorum.Yumurtadan da kalp atışına benzer bir hareketlenme hissettim. Şimdi sorum şu olacak ; Yavruyu kendi haline mi bırakmalıyım yoksa ona yardım etmek için kabuğu kırmam da bir sorun olur mu ? Aksi halde ölme ihitmali var mı ?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

O halleder siz karismayin 18 19 20 21 22 23 gün sonra cikabilir yumurta yinede tedbirli olun eğer cikmazsa yardimci olun derim 20 21 gunde cikmazsa

Selamlar

Üretimle ile ilgili tecrübesiz biriyim. İlk defa çift kuşum eşleşti ve yumurta verdi. İlk yumurta 26 ekim son yumurta 1 kasım tarihli olmak üzere toplamda 4 yumurta aldım. Şu ana kadar hiçbir yumurtadan yavru çıkmaması üzerine yumurtaları inceledim. Yumurtalarından biri kırılmıştı. Bir tarafında yatay bir kırık diğer tarafında ise belirli aralıklarla delik var. Işığın altına tuttuğumda yavruyu görebiliyorum.Yumurtadan da kalp atışına benzer bir hareketlenme hissettim. Şimdi sorum şu olacak ; Yavruyu kendi haline mi bırakmalıyım yoksa ona yardım etmek için kabuğu kırmam da bir sorun olur mu ? Aksi halde ölme ihitmali var mı ?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Bu yumurta en kötü ihtimalle 1 kasım yumurtası olsa bile üzerinden 21 gün geçmiş ve gününü doldurmuş. Diğer yumurtalar daa da büyüktür. Ayrıca bellidir ki yumurta da delikler ve çatlaklarda mevcut bu sebeple yavru yumurtanın içinde kalmış ve çıkmakta zorluk yaşıyor. Bir kaç saat içinde müdahale edilmez ise ölme oranı yüksek.
Yavruya zarar vermeden yumurtadan sizin çıkarmanız gerekiyor. Acele etmeden ve yumuşak bir zeminde uygulamayı gerçekleştirin. Parmağınızlq veya kürdanla yapabilirsiniz. Yumurtadan çıkardığınızda göbek bağını ister siz koparın ister öylece yumurtayla beraber yuvaya koyun. Annesi bağdan koparır yavruyu.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ben olsam eğer çatlak ve deliklerde varsa bu da yavrunun hava aldığını gösterir çıkarmak için müdahale etmezdim kendisi çıkardı

Geri