Yavrunun Tüyleri

Onur Muhammet

Meraklı Üye
Yavrunun özellikle kafa yanlarında, sırtında ve göğüs bölümündeki tüyler seyrek ve renksiz. Hastalığı nedir tedavisi nasıl yapılmalıdır ?
Gy8k07.jpg

bLz2Ld.jpg

Yavrunun özellikle kafa yanlarında, sırtında ve göğüs bölümündeki tüyler seyrek ve renksiz. Hastalığı nedir tedavisi nasıl yapılmalıdır ?
Gy8k07.jpg

bLz2Ld.jpg
Kardeşim kuş tüye girmiş mama ve vitamin takviyesi yapın bir problem görünmüyor ama üretici abilerimiz de görürler şimdi yorum yaparlar

Tüyleri çıkmaya başladığından beri böyle hiç düzelmedi yaklaşık 1.5 aylık. 2 3 haftadır da çok sulu dışkı yapıyor. Çok su içtiğinden olabilirmi ?

Tüyleri çıkmaya başladığından beri böyle hiç düzelmedi yaklaşık 1.5 aylık. 2 3 haftadır da çok sulu dışkı yapıyor. Çok su içtiğinden olabilirmi ?
Probiyotik uygulayın kuru maya ile bunu yapabilirsiniz aynı görevi görüyor suluğuna çay kaşığının ucu kadar kuru maya koyup karıştırın günlük olarak tazeleyin üç gün boyunca devam edin düzelme olursa kesersiniz ben uyguladım aynı görevi görüyor.

Peki. Başka bir tavsiyeniz varmı bunu alana kadar uygulayabileceğimiz ?

Kafeste hasta olmayan babası ve kardeşi var onlara birşey olurmu içerlerse ?

@Oguzhanyz Kafeste hasta olmayan babası ve kardeşi var onlara birşey olurmu içerlerse ?

Bu Kadar Yeter mi ?
QprWJZ.jpg

?

Bu ölçü iyimidir ?

Arkadaş yeterli açıklamalrı yapmış ancak tüyde olan kuş için B vitamini daha kolay yardımcıdır. Onun dışında ek yem takviyeleridir. Ben Vitalis kullanıyorum, yine bu yem takviyeleri içinde bulunan E vitamini sayesinde üretimde de fayda sağlar yine A vitamini sayesinde ise ishal önlenir(A vitaminine bağlı eksiklikle oluşabilecek ishal) vb bir sürü yararları vardır. Yine bu dönemde mama verebilirsiniz ve bu dönemde banyo da iyi gelecektir, bir banyluk temin edebilirsiniz. İçine ılık bir su koyabilirsiniz. Kafese takılanları daha kullanışlı olabilir. Onun dışında mama, probiyotik ve yem takviyeleri hk. bu konuya bakabilirsiniz:
http://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/mama-hk-bilgilendirme-sakuram.62649/

Geri