Yavrular Çıkmadan Tekrar Yumurtlama

muhabbetkusu_sever

Yeni Üye
Öncelikle Allahın selamı üzerinize olsun. Arkadaşlar sorum şu benim bir çift muhabbet kuşum var bunlar 10 gün gibi bi süre içinde eş tutup çiftleşti su an 6 yumurta var ama sorun şuki yumurtlama zamanı araları olması gereken gibi değil mesela ilk yumurtayı yaptıktan sonra ikinci yumurtayı 4 yada 5 gün sonra yaptı sonrasında 3,4,5 inci yumurtaları olması gerektiği gibi yaptı yumurtlama bitti beşte kaldı derken bir hafta sonrada 6. yumurtayı yaptı poposu şiş sanki yine yumurtlayacak gibi neden böyle oluyor yardımcı olursanız sevinirim.

Aleyküm selâm İlk kuluçakası olan kuşlarda bunlar olabiliyor inşâAllah ikinci kuluçkalarında düzelme olur siz günleri kayıt altına alın yumurta kontrolü ona göre yapılır.

Bu şekilde olan kuluçkanın kuşlar açısından zararı varmıdır. Yumurtaları kontrol ettim 3 tanesi dolu görünüyor. Birinide bugun yaptı zaten.

Bu şekilde olan kuluçkanın kuşlar açısından zararı varmıdır. Yumurtaları kontrol ettim 3 tanesi dolu görünüyor. Birinide bugun yaptı zaten.
Bu kuluçka artık böyle olsun inşâAllah yavrular güzel bir şekilde çıkar yumurtadan ve yeme de düşerler

Besleme düzeniniz nasıl yetersiz veya abartılı beskiyor olabilir misiniz ? Dişi D vitamini eksikliği yaşıyor olabilir yada protein eksikliği.

Besleme düzeniniz nasıl yetersiz veya abartılı beskiyor olabilir misiniz ? Dişi D vitamini eksikliği yaşıyor olabilir yada protein eksikliği.
Selcuk bey dişiyi besleme gibi vi şansım olmadıki petshopta aldım erkeğin yanına koydum kısa bi sürede yumurtladı ondan sonrasında vaktini hep yuvada gecirmeye başladı yem yerken bile görmüyorum kuşu erkeğin beslemesiyle idare ediyor galiba yumurta mamasını yemini suyunu hiç eksik etmiyorum kalamar kemiği ve alcı taşıda mevcut şu an 7 yumurta var periyodik cetvele uymaksızın yapılan insallah devamı gelmez. Acaba yumurta varkende çifteleşmeye devammı ediyorlar erkek hala çok kızısmış kur yapmaya devam ediyor. Korkum dişinin sağlığının bozulması içi boş görünen yumurtaları alsammı acaba ?

Geri