Yavru Yeme Düşmüyor?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Burak01
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Burak01

Yeni Üye
Merhabalar. 4 Yumurtadan çıkabilen tek yavrum 28 günlükken yuvadan atladı. Şuanda 34 günlük ve tüylerini tamamen tamamladı. Yuvanın tabanında öylece duruyor babası besliyor. Yukarı tüneğe çıkmaya çalışıyor ancak anne müsaade etmiyor ısırıyor. Babası da yavruyu korumaya çalışıyor sürekli. Babası sürekli besliyor. Annesi tekrardan yumurtlayacak sanırım yuvalıktan hiç çıkmıyor. Yavru yuvadan atladığından beridir tüm yemlikleri aşağı koydum ki anne-baba aşağıdan yem yerken yavru da öğrensin diye. Ancak hala yem kıramıyor. Elime aldığımda elimi daha ısıramıyor. Gagası daha çok yumuşak. Bu yüzden mi acaba ? Ne kadar süre daha kafeste durması gerekiyor. Annesi öldürecek diye korkuyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden Teşekkürler. Cinsiyeti belli mi acaba son resme bakarak yorum yapabilecek ?

Resimler Burada.
X0Md37.jpg

ALD3X0.jpg

QaLQyk.jpg

Merhabalar. 4 Yumurtadan çıkabilen tek yavrum 28 günlükken yuvadan atladı. Şuanda 34 günlük ve tüylerini tamamen tamamladı. Yuvanın tabanında öylece duruyor babası besliyor. Yukarı tüneğe çıkmaya çalışıyor ancak anne müsaade etmiyor ısırıyor. Babası da yavruyu korumaya çalışıyor sürekli. Babası sürekli besliyor. Annesi tekrardan yumurtlayacak sanırım yuvalıktan hiç çıkmıyor. Yavru yuvadan atladığından beridir tüm yemlikleri aşağı koydum ki anne-baba aşağıdan yem yerken yavru da öğrensin diye. Ancak hala yem kıramıyor. Elime aldığımda elimi daha ısıramıyor. Gagası daha çok yumuşak. Bu yüzden mi acaba ? Ne kadar süre daha kafeste durması gerekiyor. Annesi öldürecek diye korkuyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden Teşekkürler. Cinsiyeti belli mi acaba son resme bakarak yorum yapabilecek ?

Resimler Burada.
X0Md37.jpg

ALD3X0.jpg

QaLQyk.jpg

Hayırlı olsun maşallah, usta imkanınız varsa dişiyi ayırıp erkek kuşunuz ile bırakın yavruyu, bide tabana kabusuz yemlerdende katınız kabuklarıda katın yani karışık olsun Aspurlar mevcuttur bu zamanlarda güçsüz kalmasın yavrucak

Baba anlasilan yavruyu besliyor annenin yavruya zarar vermesini engellemek icin baba ile yavruyu ayirin baska kafese baba besler

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam bende bu durumdan muzdarip oldum

6 yavrum var

3 tanesi çok haraketli ama 3 ude french mol hastasi kanat ve kuyruk yok

1 tanesi gayet saglikli

2 tanesi insallah yasayacak

Annalerini 5 gün once dogal hayata saldim yavruyu dovuyordu bende bir anlik sacmaladim ve kusu camdan firlattim

Baba ogunden sonra depresyonda arada yem kusuyor

Neyseki 4 yavru gayet saglikli ve yeme dustuler

Kalan 2 yavru icinde artik dua ediyorum 1 haftayi atlatsinlar diye

Ama 3 yavru hic ucamayacak buna cok uzuluyorum[emoji55]

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Değerli yorumlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum ancak babayı ayırmak iyi bir fikir olmayabilir çünkü anne biraz ters bu konuda. Babayı bazen çıkarıyorum kafayı yiyor bağırıyor aşırı kıskanç ve asi. Hele ki yumurtlama dönemine girdiyse ellemek istemiyorum. Anneyi ayırmadan bu süreci kısaltamaz mıyız ? Anneyi ayırırsam baba yavruya zarar verir mi ? Yani yavru bu durumda yem kırmayı öğrenemez mi ? İş çıkışı kabuksuz yemi alıp yuva tabanına koyacağım.

Geri