Yavru ve erkeği ayırmak

berkebozkurt

Yeni Üye
Herkese merhaba öncelikle kısa bi özet geçeyim 5 adet yavru ve 1 çift kuşum var dişi erkeği yuvaya sokmuyor erkek beslemek isteğinde uzaklaştırıyor bazen gizlice girip beslediği oluyo ama dişi görürse bunu direk çıkartıyo bende hergün kontrolünü yapıyorum yavruların doyurma bakımından maaşallah 4 tanesi iyi fakat en büyük yavru yuvanın içindeki daldarıyı azcık tırtıklıyor sadece kursağı boş genelde böyle giderse dişi erkeğe zarar verir diye düşünüyorum bu yüzden aklımda şu fikir var yapsam bir sorunla karşılaşır mıyım sizce
evet öncelikle çifthane kafes kullanıyorum piyasadakilerden 1 yanına erkek ve en büyük yavruyu koymayı düşünüyorum (bu arada yavruların en büyüğü 19 günlükten başlıyo).Dediğim gibi yapsam yavruyu babasıyla ayırsam babasının çok iyi besleyeceğini düşünüyorum dişi baya bi kıskanmaya başladı erkeği hırpalayacak diye korkuyorum erkek ise sakin ve olgun duruyo ona karşı yavruları ötünce içi gidiyo beslemek için.çifthanenin bir yanına erkek ve en büyük yavruyu ayırıp yere az darı koyup az yem serpip beslemeyi düşünyorum babasının onu gayet iyi besleyeceğini düşünüyorum hemde dişinin kafası rahat olur kovalamak zorunda kaldığı biri kalmaz diye düşünüyorum bilgili abilerim kardeşlerim yardımlarınıza muhtacım...

Bence erkeği ayır dişi kıskanırsa erkeği öldürebilir.ayrıca yavru beslenmiyorsa dediğin gibi mama yap şırınga ile sen besleyebilirsin.dediğin gibi ayırma yaparsan anne strese girip diğer yavrularada zarar verme ihtimali var

Dişiyi ayırıp ayrı bi kafeste bir sonraki kuluçkaya hazırlayabilirsin. Erkek ve yavrular yuvalığın olduğu kafeste kalsın. anlattığınız kadarıyla erkek 5 yavruya bakabilir gibi duruyor.

Dediğinizi deneyin babayı ayırın eğer baba yavruya bakmazsa onuda annenin yanına koyun

Erkeği ayırdım bu öğlen sebebide şu annesi yavruyu doyurmustu karni yarim doluydu digerilwrininde oyle simdi kontroldeyim disi yuvaya rahatca gir cik yapiyo erkekte bekliyo yandan onu izliyor erkek yuvaya yaklasmadigi icin baya rahatladi disi yavrularin yanina uzun sure giriyor ve ötüşme sesleri geliyo muhtemelen besliyodur diye dusumuyorum eger en buyuk yavru yine doymazsa disinin gormeyecehi sekilde ayiricam babasinin yanina

çok kafam karışık dişiyle erkek bugün akşam üstü yavruları doyurdular ondan sonra bir çiftleşme gerçekleşti ne yapmamı önerirsiniz acaba yaklaşık 1 hafta sonra yumurta gelir ayırmayı düşnüyodum hayvanı yıpranmasın diye halbuki ya

Geri