Yavru Nefesleniyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan 23Baron34
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

23Baron34

Meraklı Üye
32 gunluk yavru muhabbet kusu cogu kez agzi acik sekilde nefes aliyor. Diger 2 tanesinde bu durum yok. Sicaktan sandim ama oda ideal. Bu sureye kadar yuvada kaliyordu bugun artik baska kafese alacam. Normal hareketlerinde sorun yok hareketlide gayet. Acaba hastami ?

Dışkı/Görsel/Video ekleyerek sorunu daha iyi anlayabiliriz.

yem yerken yada normal tellerde gezp oynarken yapmyor . Sadece tunkte durdugunda. Kuyrukta cok asiri oynama yok ama hafif titreme var
Yorulmuş olabilir mi? Kanatlarının duruşu yorulmuş ve terlemiş olduğunu gösteriyor. Hareketli anlardan sonra tüneğine geçip soluklandığı sıralarda mı oluyor?

Yorulmuş olabilir mi? Kanatlarının duruşu yorulmuş ve terlemiş olduğunu gösteriyor. Hareketli anlardan sonra tüneğine geçip soluklandığı sıralarda mı oluyor?
diger kardeslerinde bu durum soz konusu degil. yorulsa bir sure sonra durmasi lazim ama genelde boyle nefeslenme durumunda. Bazen videodakinden az bazen daha hizli ve derin.

Uyurken nefeslenme yok. Bu arada belirtmek istedim

P_20180507_155700_1.jpg

Dışkısı biaz sulu mu ben mi yanlış görüyorum. Sulu ise bugünlük tuzsuz şekilde haşlanmış patates yedirin. @Selçuk YÜKSEL de görsün kuşunuzu.

Dışkı normal görünüyor. Ağzını bir kontrol edin. Boğaza doğru peynirimsi bir lezyon görecek misiniz bakalım. Nefes alırken ses oluyor mu ıslık sesine benzer veya herhangi değişik bir ses ? Göğsünü kontrol edin. Diğer kardeşlerine göre zayıflığı var mı yok mu ?

Abi dedigin bulgulardan hicbiri yok ne bogaza dogru lezyon, nede islik sesi. Sadece agzni kapatp acnca ufak cit cit ses gelyor galiba oda gagadan. Kardeslerinden en irisi bu, digerlerinden daha kalipli diyebilirim

Kendini kasirken yem yerken yada bazen bu hareketi yapmiyor. Bazende cogu kez videodaki gibi yapiyor

O zaman tedavi başlamayın. Probiyotik alıp bütün kuşlara verin. Belli bir süre gözlemleyin ilerleme veya hastalık belirtisi olursa yazın.

O zaman tedavi başlamayın. Probiyotik alıp bütün kuşlara verin. Belli bir süre gözlemleyin ilerleme veya hastalık belirtisi olursa yazın.
abi probiyotik var kullanyorum anne baba besledigi zamanlar anne babaya veriyordum. Suan 2 tanesi yeme dustugu icin ayirdim. Abi peki yavrulara kac gun ne kadar miktarda vermem gerekir?

Geri