Yavru muhabbet yuvadan ayrılma hk.

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan fahri60
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

fahri60

Yeni Üye
Arkadaşlar iki yavru ve bi ana var. (Baba oldu
s11.gif
)Yavrular 30 gunluk oldu sayılır. Buyuk yavru yuvadan atladı çok once. Ama sürekli yuvaya cıkmaya calisiyor anasi da onu dovuyor yuvaya girmesini istemiyor. Yavruya baktim biraz biraz yem kiriyor.

Yavruyu bazi geceler yuvaya tekrar koyuyorum.ertesi sabah yine atliyor. Tabanda duruyor anasi dovuyor arada. Ana ile yavruyu arada halinin ustune koyuyorum. Ana yem yemeyi ogretmeye calisiyor sonra kendi yavrunun agzina yem kusuyor.
İlk defa yavru aliyorum. Ne zaman ayri kafese almak lazim .

Yem kirmayi öğrendiyse ayır kardeş. Diğer yavrularla ilgilensin anne. Buyuk olani baska kafese koy tak yemligi sulugu bırak kendi haline

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yem kırmayı tam öğrenemedi gibi. Kırıyor ama zar zor. Iki yavru var zaten. Diğeri de yuvadan dışarı bakıyor bugün yarın atlar
Aslında ben de ayırmak istiyorum ama yem yiyemez de ölür diye korkuyorum. Hâlâ anası yem kusuyor ağzına ara ara

Ekli dosyalar

• 20170414_202043.jpg
    20170414_202043.jpg
    534.9 KB · Görüntüleme: 70
Sen kuşu ayır yemliği tak birkaç saat sonra yemliğe bak yem kabuğu varmı yokmu diye varsa sorun yok ayrı kalsın yavru.

Tamam öyle yapayım. Aslında tek tek veriyorum aspur çıkariyor ama yine de güvenemedim. Anasından istiyor o da besliyor.
Peki acaba yuvalığı ne zman çıkarmam lazım ?diğer yavruda atladı. Yavrular aşağıda duruyor ana yuvadan bakıyor.
Sonra bi baktım hepsi yuvaya girmısti.
Simdi cıkmislar.

Dostum ayırdım bi müddet. Gözledim ağzında geveliyor yemi çok zor kırıyor. Tekrar kendi kafesine koydum. Yuvaya çıktı hemen anası yem kustu hemen daha zamanı var diye düsündüm ben de

Dostum ayırdım bi müddet. Gözledim ağzında geveliyor yemi çok zor kırıyor. Tekrar kendi kafesine koydum. Yuvaya çıktı hemen anası yem kustu hemen daha zamanı var diye düsündüm ben de
Kabuksuz yem ve dal darı verirseniz daha kolay öğrenir

Yavruyu yuvaya sokmaya çalışmayın asla anne zarar verebilir. Yavru 35 günlükse yem kırabilir. Ayırıp gözlemek gerek arkadaşın dediği gibi

Arkadaslar ayirdim yavrularla anayı, artık ögrendiler bence. Yulaf bile kıriyorlar. Hatta anaları yulaf yemezdi simdi o da yiyor . Resimleri koydum asagiya. Yardimlariniz icin hepinize tesekkur ederim.
Maşallah diyiniz lutfen
En sondaki beyaz da ölen babaları

Ekli dosyalar

• 20170420_110734.jpg
    20170420_110734.jpg
    731.7 KB · Görüntüleme: 55
  • 20170420_110704.jpg
    20170420_110704.jpg
    659.8 KB · Görüntüleme: 48
  • 20170402_172937.jpg
    20170402_172937.jpg
    432.5 KB · Görüntüleme: 54
Bir an önce ayirlamisin yoksa anne onun hirpaliyip gagasi ni kırar ölümüne sebeb olur

Bir an önce ayirlamisin yoksa anne onun hirpaliyip gagasi ni kırar ölümüne sebeb olur
Evet hocam ayirdim ama anne surekli cagri otusu yapiyor. Hic susmuyor. Yavrulari yaninda istiyor.
Bir de yavrunun birinin kakasi parlak acik yesildi ve sindirilmemis yem vardi. Kum eksikligindendi galiba. Yesil rengi de sanrim yemlerin icinden cikan renkli seylerden oldu. Insallah ciddi bi sey degildir

G
Evet hocam ayirdim ama anne surekli cagri otusu yapiyor. Hic susmuyor. Yavrulari yaninda istiyor.
Bir de yavrunun birinin kakasi parlak acik yesildi ve sindirilmemis yem vardi. Kum eksikligindendi galiba. Yesil rengi de sanrim yemlerin icinden cikan renkli seylerden oldu. Insallah ciddi bi sey degildir
Hocam salma kafes kullanın siz onlara bakarken aradaki bölmeyi açın siz gittiğinizde ayirin

Yem kırıyor mu kırmıyor mu endişesi insanın ömründen ömür alıyor hakikaten.
Ben dal darı verdim bugün dal darıyı yemişler arada yeme tenezzül ediyorlar ama zor geliyor sanırım kırması.
Umarım hep birlikte kazasız belasız atlatırız bu durumu.

Yem kırıyor mu kırmıyor mu endişesi insanın ömründen ömür alıyor hakikaten.
Ben dal darı verdim bugün dal darıyı yemişler arada yeme tenezzül ediyorlar ama zor geliyor sanırım kırması.
Umarım hep birlikte kazasız belasız atlatırız bu durumu.
Hocam bende yumurtalı takim arıyorum sizce kaç tl olur

Geri