Yavru muhabbet ucamama ve cinsiyet

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Frodo
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Frodo

Yeni Üye
Merhabalar.Gecen gun bir yavru aldim ureticiden henuz yuvaliktan atladigi gun hemen aldim.Kus masallah cok tatli cok guzel ama bir sikinti var.Kus tam kuvvetli ucamiyo gibi.Soyle mesele yukselme miktari cok az ve elimden uctunda 3 metre sonraki duvara carpiyo ve ayni seviyede gidiyor.Ama boyle saglam ucmadigi anlasiliyor.Ucamiyorda degil ucuyorda degil isin ozu.Kusun kanatlarini kuyrugunu falan inceledim bi sikinti yok gibi sizede gostericem altta.Hani bunun sebebi antremansiz olusu mu?Cunku yuvadan atlar atlamaz aldim muhtemelen hic ucmadi.Bana bi yardimci olabilirseniz sevinirim.Ayrica bakmisken cinsiyeti hakkindada yorum yaparsaniz cok iyi olur erkek diye aldida :)

Ekli dosyalar

• 20170416_213435.jpg
    20170416_213435.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 19
  • 20170416_213435.jpg
    20170416_213435.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 16
  • 20170416_213415.jpg
    20170416_213415.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 23
  • 20170416_213400.jpg
    20170416_213400.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 19
uçar uçar zamanla benimde öyle bir kuşum vardı uçmayı ben aldıktan 1 hafta sonra öğrendi

Kanatlarında bir problem gözükmüyor. Duvara çarpması normal. Ortamı tanıması lazım.Hem güçlenecek hem çarpmamayı öğrenecek. Cinsiyeti erkek gibi lakin biraz daha geçsin daha net anlaşılır.

saldığınız ortam neresi ise bir süre tanısın orayı sonra salın salacaksanız.

Daha çok küçük. Siz ona iyi bakın zamanla güçlenecek ve evin içinde tur atacak. Benim araliklarla aldigim iki kus ta aldigimda 3 metre havalanip düşüyordu. Şimdi oda icinde dolap kapi üst lerinde geziyorlar..

Salmadan önce lütfen ortamını tanımasına izin verin.
Yavru mubişler daha kafesten ilk çıktığı için uçmaya alışık değillerdir ve uçamamaları çok normal. Bir de sizin kuşunuz ortamı da tanımıyor. Tereddütlü uçuyordur ve iyi uçamadığı için de düşüp yaralanabilir. Lütfen dikkatli olun.

Salmadan önce lütfen ortamını tanımasına izin verin.
Yavru mubişler daha kafesten ilk çıktığı için uçmaya alışık değillerdir ve uçamamaları çok normal. Bir de sizin kuşunuz ortamı da tanımıyor. Tereddütlü uçuyordur ve iyi uçamadığı için de düşüp yaralanabilir. Lütfen dikkatli olun.
Hayır hayır salmak değil.Geldiği andan itibaren birlikte vakit geçiriyoruz elimde omzumda sürekli.Daha çok küçük kaçma huyu yok.Ama bazen böyle meraktan sanırım bir atlamak istiyo hafif uçuyo.Yoksa yuvadan yeni atlamış bi kuşun kapısını açıp hadi bakalım uç demedim yani :D.Yanlış anlaşılma olmasın

Çok iyi o zaman :D ilgilenmeye devam edin bir daha asla peşinizi bırakmaz :D

Geri