Yavru muhabbet sorunu ne ?

blackeaglemurat

Meraklı Üye
Merhabalar 2 hafta önce Jumbo 2 -2.5 aylık diye aldığım Kuşum sürekli popoda ki tüylere dışkı yapışması oluyor temizliyorum tekrar ediyor popodaki tüyleri biraz kısalttım faydası olmadı bazen nefes alırken ağzını açıp kapıyor heyecanlı gibi ara sıra sizce ne gibi bir problemi var dışkı resmî de atıcam bide dişi mi erkek mi söylerseniz sevinirim teşekkürler şimdiden
6451465dee7ab3747510fa4759d1326a.jpg
33037080c5b2ec7b928dc21d813c4a3e.jpg
8e7ae9fe8b4be0b932514c42e2fcc5e0.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kuş sağlıklı görünüyor. Kuş sadece tohum mu yiyor? Hiç suluktan su içerken gördün mü? Sebze meyve yiyor mu?

Kuş sağlıklı görünüyor. Kuş sadece tohum mu yiyor? Hiç suluktan su içerken gördün mü? Sebze meyve yiyor mu?

Sadece tohum yiyiyor aspur yemeği çok seviyor mama verince ağzını dokunduruyor biraz bırakıyor su içiyor bir çok kez şahit oldum

Dışkı makat çevresine yapışıyorsa ilk olasılık kuşun susuz kalmış olması. Kuşun ve dışkının fotosu bir hastalığa işaret etmiyor. Sebze ve meyve yedirmeye çalış ve aspuru azalt. Aspur sulu dışkı, ishal zamanlarında önerilen bir şey. Biraz yese bir şey yapmaz ama çok yerse dışkı sertleşir ve ciğeri yağlandırır.

Dışkı makat çevresine yapışıyorsa ilk olasılık kuşun susuz kalmış olması. Kuşun ve dışkının fotosu bir hastalığa işaret etmiyor. Sebze ve meyve yedirmeye çalış ve aspuru azalt. Aspur sulu dışkı, ishal zamanlarında önerilen bir şey. Biraz yese bir şey yapmaz ama çok yerse dışkı sertleşir ve ciğeri yağlandırır.

Yem yerine onu yemeyi tercih ediyordu ondan dolayı aç kalmasın diye yem ile karıştırıp veriyorum suyuna da arada maya karıştırıp probiyotik yapıyorum

Kırması kolay olduğundan muhabbet kuşları aspuru sever ama aspuru yavaş yavaş azaltın.

Eğer kuş sadece tohum yiyorsa bu dışkı normal değil. Koyu renk dışkı, sebze tüketiminden sonra görülebilir ancak bunun rengi siyaha yakın. Bağırsaklarda kanama olabilir. Tekrar dışkı fotoğrafı paylaşın.

Eğer kuş sadece tohum yiyorsa bu dışkı normal değil. Koyu renk dışkı, sebze tüketiminden sonra görülebilir ancak bunun rengi siyaha yakın. Bağırsaklarda kanama olabilir. Tekrar dışkı fotoğrafı paylaşın.

Şuan işte olduğum için birşey atamıyorum ama genel olarak dışkısı böyle

Eğer dışkı sürekli böyle ise eve giderken veterinerden sulphamezatin alın, 12 saatte bir suyunu değiştirerek çeyrek suluğa mercimek tanesi kadar katın. Aynı zamanda kaliteli bir multivitamin ve probiyotik temin edip suyuna ekleyin

Eğer dışkı sürekli böyle ise eve giderken veterinerden sulphamezatin alın, 12 saatte bir suyunu değiştirerek çeyrek suluğa mercimek tanesi kadar katın. Aynı zamanda kaliteli bir multivitamin ve probiyotik temin edip suyuna ekleyin

Probiyotik olarak dedigim gibi maya koyuyorum suya vitamin olarak nekton e ve s var önceden almıştım 2019 son kullama tarihi ama içinde biraz topaklanma var diye kullanmadım avisol ün a d c e vitamini kullanıyorum

Sulphamezatin ishal olan kuşlarda kullanılan bir ilaç, bu kuş pek ishale benzemiyor...

Geri