Yavru Muhabbet Kuşumun Kanadı Kanadı ve Uçamıyor

ballimon55

Yeni Üye
3 aylık yavru muhabbet kuşum aldığımdan beri uçamıyor kanatları bu şekilde kanadı yarasıyla oynuyor.

Devamlı ağzından nefes alıp veriyor. Burnu tıkalı mı bilmiyorum.

Erkek muhabbet kuşum sürekli uçtuğu için onu taklit etmeye çalışıyor kendini çok zorluyor.

Resimlerini yükledim cinsiyetinin dişi olduğunu düşünüyoruz.

B vitamini veriyorum.

İyileşmesi neler yapabilirim?
ttq7ote.jpg
3pxygvr.jpg

q8e7ldz.jpg

eyux4ak.jpg

pewtn0c.jpg

Merhaba,
Kuşunuz erkek ve daha küçük.
Kanatlarına gelirsek eğer bit sorunu yoksa eczaneden rif ampul alın ve kuşun kanadında karayan yere günde 2-3 kez sürün. 3 gün devam edin. Kuşun orayı kaşıyıp kanatmaması için de kuşlar için olan boyunluklardan takabilirsiniz ama dikkat edin çok sıkı olmasın kuşu boğmasın ve kesici olmasın.

Devam edersek,kuşun iştah ve enerji durumu nedir uçabiliyor mu? Takviye veriyor musunuz vitamin probiyotik vs ? Evetse haftada kaç defa ve ne ölçüde ve hangi marka? Kuşunuzun beyaz peçete üzerine yaptığı 6-7 tane güncel dışkının fotoğrafını paylaşın ve kuşun kısa bir videosunu paylaşın nefes alışverişine bakalım ve kuyruğu da videoda görülsün kuyruk sekmesi var mı bakalım 👍🏻
Video için streamable isimli siteyi kullanabilirsiniz.

Merhaba,
Eczaneden rif ampul alacağım yarın hemen çok teşekkür ederim.

Kuşumu, 3 yaşında erkek muhabbet kuşumun yanına almıştım.
Enerji durumu gayet iyi sürekli uçmaya çalışıyor zıplıyor yerinde durmuyor. Erkek kuşumla iyi anlaşıyor var aynı kafesteler. İki aydır beraberler erkek kuşum sürekli onu besliyor yemlikten de karışık tohumlu yem yiyor. Arada haşlanmış yumurta, elma, salatalık, ve karpuz yiyor.

takviye olarak haftada bir dönüşümlü olarak aşağıdaki takviyelerden veriyorum

Biyoteknik Avi-Diar Kuşlar İçin Bağırsak Sistemi Güçlendirici 30 Cc​

51ERdbyfePL._AC_UF1000,1000_QL80_.jpg

Zurich Zürich Bird Multivitamin 50 ml​

shopping

Clear Bird B Support Kuş Vitamini 30 Ml​

clear-bird-b-support-kus-vitamini-30-m-c60941.png

Az önce yaptığı Dışkısı​

5tjt1ld.jpg

Video

Yara olan yere rif ampul sürün. B vitamini takviyesi yapın. Röhnfried BT amin Forte iyi gelir. Ben yine röhnfried gervit-w öneririm

İvermectin etken maddeli nir damla alın ikisinin de ense derisine 1 damla damlatın.
Clear bird'i her gün vermeye başlayın. Sularını her akşam uyumadan önce alın kafesten. Sabah suluğu 25 ml doldurun 1/ 4 yani. O suya clear den 4 damla. Avi diar damladan da 4 damla. Multi vitaminden 2 damla. ( tarihleri geçmişse değiştirin ) Depovit amin veya bt aöin forte ürününden 20 ml alın ( bölünmüş satılıyor bu ürünler ) ilk 3 gün 2 damla sonraki günler 1 damla şeklinde amino asit de katon suya. Prolive probiyotik alın ve aynı suya yarım mercimek tanesi kadar katın. 1 ay kadar her gün bu şekilde devam edin gelişmelere göre değerlendiririz yine. Yedek kafes varsa erkeği ayırın. Ona bu takviyeleri haftada 2 kez verin.
Yarayı da arkadaşların önerdiği gibi tedavi edin. Boyunluk alın mutlaka çünkü sürekli kanatacaktır.

Evde probiyotik varsa onu kullanın

Merhaba,
Eczaneden rif ampul alacağım yarın hemen çok teşekkür ederim.

Kuşumu, 3 yaşında erkek muhabbet kuşumun yanına almıştım.
Enerji durumu gayet iyi sürekli uçmaya çalışıyor zıplıyor yerinde durmuyor. Erkek kuşumla iyi anlaşıyor var aynı kafesteler. İki aydır beraberler erkek kuşum sürekli onu besliyor yemlikten de karışık tohumlu yem yiyor. Arada haşlanmış yumurta, elma, salatalık, ve karpuz yiyor.

takviye olarak haftada bir dönüşümlü olarak aşağıdaki takviyelerden veriyorum

Biyoteknik Avi-Diar Kuşlar İçin Bağırsak Sistemi Güçlendirici 30 Cc​

51ERdbyfePL._AC_UF1000,1000_QL80_.jpg

Zurich Zürich Bird Multivitamin 50 ml​

shopping

Clear Bird B Support Kuş Vitamini 30 Ml​

clear-bird-b-support-kus-vitamini-30-m-c60941.png

Az önce yaptığı Dışkısı​

5tjt1ld.jpg

Video

Kuş hep böyle nefes nefese mi kalıyor ağzından mı nefes alıyor? Eğer cevap evetse belirtin,sık sık yapması solunum yolu problemi belirtisi olabilir veya başka bir şey.
Gözlemleyin. Sakin bir ortamda da böyle yapıp yapmadığına bakın.
Kanatlara gelirsek düzgün değil. Takviye olarak önerdiğimiz en iyi markalardan olan Röhnfried öneririm,Alman malıdır. Gervit multivitamin, Bt Amin Forte,Sedochol ve Entrobac öneriyorum. Her birinden 25 ml almak yeterli. Probiyotikten 15 gr almak yeterli olur bir müddet.
Yeme gelirsek açık yem önerilmez,nerden nasıl geldiğini üretildiğini bilmiyorsanız almayın. Versele Laga, Natural King, Garden mix pembe şerit gibi yemleri alabilirsiniz.
Dışkılara gelirsek 3 kez art arda her gün yenisini hazırlayarak probiyotik verelim.
Karışık tohumlu yemlerde de oran önemli,o yüzden yağlanmaya yani kilo alımına sebep olan yemleri çok vermeyin. Haftada 1 darı verebilirsiniz fazlasını vermeyin. Haşlanmış yumurta haftada 1 verilebilir,meyve 10-15 günde 1 kez,sebze haftada 1 verilebilir. Haşlanmış yumurta en fazla 2 saat içinde tüketilmelidir.
Suyu her zaman içme suyu olmalı,çeşme kuyu kaynak gibi sular verilmemeli. Her güm sular tazelenmeli.
Röhnfried Tokat resmi bayiiliği olan Karadenizpet'ten alabilirsiniz isterseniz takviyeleri de almak isterseniz..

Son düzenleme:
Ayrıca kuşa tedbiren dış parazit damlası da yapılsın. Herhangi bir veteriner kliniğinden sonu mec-mac ile biten ivermectin içerikli kanatlılara uygun dış parazit damlası çektirin enjektöre,1 ml almanız bile yeterli olur. Sonra ensesindeki tüyleri aralayıp derisine gelecek şekilde 1 damla damlatıp biraz ovalayın,15 gün sonra tekrar 1 damla yapın. Daha sonra ise senede 1 kez 1 damla yapın. Damla sonrası 1 hafta banyo yaptırmayın.

Geri