Yavru muhabbet kuşumun cildinde kızarıklık

Mine bursa

Meraklı Üye
Merhaba, Tüy hastası yavru kuşumun sağ bacağında kızarıklık ve sanki hafif şişlik var. Ne yapmam gerekiyor. Cildi incelmiş gibi, tüy hastası olduğundan kanayacak diye korkuyorum.
Çok hareketli kafeste hiç durmuyor. Durmadan tüneklere tellere çıkıyor düşüyor yuvarlanıyor.
@Ahmet ASLAN @Levent ACAR @Yusuf Kürşat AKKUŞ

Son düzenleme:
Ayrıca yemliğin içine girip bütün yemlerini dışlara atıyor. bunu neden yapar ki ?

Ordan dışarı cıkmaya çalışıyor...Yemligin saydamlıgını giderirseniz bantla daha yapmaz.Ayagına da herhangi bir yara kremi sürün.

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ordan dışarı cıkmaya çalışıyor...Yemligin saydamlıgını giderirseniz bantla daha yapmaz.Ayagına da herhangi bir yara kremi sürün.

Yemliği Sarı renkte. Takılı olan sarı yemlikten pek yemde yemiyor. Hep yerlerde yem aranıyor. Yerede yemlik koydum, ordan yiyor. Hatta yere de suluk koydum ordan içiyor.
Bu kuş daha yavru hiç dışarıda çıkmamış, nerden biliyor dışarı çıkmayı afacan.. Bir kere çıkardım, çünkü tüneklerin yerini değiştirecektim. Yumuşak Yatağın üzerine koydum, Çırpındı yuvarlandı sonrada simetrik olarak iki kanadından kan geldi. Damlamadı ama kıpkırmızı kan olunca epey korktum.
Şimdi kafesi temizlemem lazım , nasıl yapıcam bilmiyorum.

Yemliği Sarı renkte. Takılı olan sarı yemlikten pek yemde yemiyor. Hep yerlerde yem aranıyor. Yerede yemlik koydum, ordan yiyor. Hatta yere de suluk koydum ordan içiyor.
Bu kuş daha yavru hiç dışarıda çıkmamış, nerden biliyor dışarı çıkmayı afacan.. Bir kere çıkardım, çünkü tüneklerin yerini değiştirecektim. Yumuşak Yatağın üzerine koydum, Çırpındı yuvarlandı sonrada simetrik olarak iki kanadından kan geldi. Damlamadı ama kıpkırmızı kan olunca epey korktum.
Şimdi kafesi temizlemem lazım , nasıl yapıcam bilmiyorum.
O zaman yavru hisleriyle saklanmak istiyor olabilir.bir derin plastik kabın icine koyun kuşu herhalde zarar görmez.

Geri