Yavru Muhabbet Kuşum

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Karma
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Paylaşımcı Üye
İki tane kuşum var biri 29 diğeri 31 günlük annesi aniden bunlarla ilgiyi kesti yemek vermiyor babası zaten yumurtaları kırıyor ve yavruları dövüyor diye ayırmıştım kuşa mama veriyorum ama çok bitkin gözüküyorlar dışkıları normal sürekli annesi ile babasını görünce yem istiyorlar ama ne anne me de baba veriyor ayrıca ne kabuksuz ne de kabuklu yem yiyebiliyorlar kabuksuzu ağızlarına koyunca dolandırıp dolandırıp geri atıyorlar su içmiyorlar ne yapacağımı bilmiyorum. Bu mama onlara yeterli gelir mi? Niye halsiz duruyorlar.
Bu arada yuvadan çıktıklarından beri anne hiç ilgilenmiyor önceden yavruları alınca bizi ısırırdı ama şimdi yavruları koyunca ısırıyor

Yavruları babayla bir kafese koysanız. Yemlerden kızıştırıcı olacak nijer tohumları varsa onları çıkarın mama olarak havucsuz yumurta maması verin bence. Bu kuşların yem kırmayı öğrenmesi şart. Olmadı alakası olmayan yem kırmayi bilen baska bir kusla aynı kafeste durmaları lazım.

Yavruları babayla bir kafese koysanız. Yemlerden kızıştırıcı olacak nijer tohumları varsa onları çıkarın mama olarak havucsuz yumurta maması verin bence. Bu kuşların yem kırmayı öğrenmesi şart. Olmadı alakası olmayan yem kırmayi bilen baska bir kusla aynı kafeste durmaları lazım.
Elimde sadece bir çift var çevremdekiler çift beslemiyor
Baba ile ayrı kafese dün ve bugün koydum baba yavruları dövüyor

Elimde sadece bir çift var çevremdekiler çift beslemiyor
Baba ile ayrı kafese dün ve bugün koydum baba yavruları dövüyor
Üzüldüm valla kusların anlaşılan cok kızışmışlar tekrar çiftlesmek istiyorlar yavrular engel oluyor. İnsallah ustalar daha iyi bir çözüm sunabilirler.

Elle besleme aparatı bularak netten yavru kuslar icin mama tarifini bulun. Genelde ebevenyler besledigi icin su ihtiyaclarini oyle karsılar. Sizin yapacağınız mama sıvımsı olacak onu bir sekilde vermeye bakın netten de elle besleme aparatı siparis verebilirsiniz. Ya da malzeme varsa kendiniz yapabilirsiniz.

Elle besleme aparatı bularak netten yavru kuslar icin mama tarifini bulun. Genelde ebevenyler besledigi icin su ihtiyaclarini oyle karsılar. Sizin yapacağınız mama sıvımsı olacak onu bir sekilde vermeye bakın netten de elle besleme aparatı siparis verebilirsiniz. Ya da malzeme varsa kendiniz yapabilirsiniz.
Şu an hepsi var besliyorum ama yeterli gelmiyor sanki halsizler yukarıda mama verdiğimi yazmıştım.
Teşekkür ederim.

Mamanın içine multi vitamin damlatıyor musunuz ? Tabi ki az miktarda.
Damlattım damlattıktan sonra ilk 5-6 saat çok iyi gitti sonra yine halsiz durmaya başladı. Şu an 2-3 saat oldu annesinin yanında ama annesi yem veriyormuş gibi yapıyor ve tek tanecik bile vermiyor bol bol yem yiyor ama hiç yem vermiyor kursakları boş ben besliyorum hala

Siz beslemeye devam edin.Marul yaprağı verin bakalım gaglayacaklarmı.Tahminimce yakın zamanda yem kırmaya başlarlar.

Yumurta sarısı da verebilirsiniz.Ama en önemlisi mama tabi ki gün içinde sıksık verin...

@Melih.S59 Hocam Az önce maydanoz sapı koydum maydanoz sapını yavrulara uzattım kaçtılar bende bir kaba koyup kafese bıraktım anneleri yedi bitirmek üzere

Yumurta sarısı da verebilirsiniz.Ama en önemlisi mama tabi ki gün içinde sıksık verin...
Yumurta sarısı, pettit burre bisküvi, kaynatılmış suyu hafif soğutuyorum ( bilekte denedim yakmıyor) ve 2-3 damla vitamin koyup veriyorum

Yavrular biraz hazırcı galiba hiç çaba harcamıyorlar yem yemek için ya da harcayacak enerjileri yok :rolleyes:

Geri