Yavru muhabbet kuşu hakkında

Zuhalebru

Yeni Üye
Merhabalar
Bundan yaklaşık 6-7 ay önce aldığım muhabbet kuşum hasta çıktı ve çok uğraşmama rağmen kurtaramadık.Bugün bir yakınım tarafından evde üretilen bir muhabbet kuşu hediye geldi çok korkmuş ve hiç haraket etmiyor elimi kafese soktupımda kaçmıyor parmağıma geliyor fakat çok hızlı nefes alıp veriyor ağzını sürekli açıp kapatıyor elimi çekip ondan ızaklaşınca bir süre duruyor sonra ağız açma kapaması sona eriyor çok korluyorum umarım hasta değildir.

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 58
Ortam değişikliği yaşayan kuşlar haliyle tedirgin ve çekingen olurlar. Hasta olup olmadığıyla ilgili ise birkaç gün geçtikten sonra dışkılarının fotoğrafını atarsanız detaylı bilgi alabilirsiniz. Bu arada fotoğraftan göründüğü kadarıyla kuş gayet sağlıklı maşallah...

Son düzenleme:
Size alışması için zaman tanıyın. Elinizi kafes içine ilk bir hafta sokmayın, korkar. Size ve eve alışsın. Anlattıklarınız normal.

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim
Eklemiş oldupum resimden dişi ya da erkek oldupu anlaşılıyormu ☺️
Birde ben şu an İzmirdeyim ve kuşu burda hediye ettiler fakat ben İstbulda yaşıyorum mecburen haftaya küçük taşıma kafesiyle uçak yoluyla İstanbula dönücez yeni alışmış olması ve küçük olduğu için endişeliyim bu yolculuk ona zarar verirmi? Şimdiden çok teşekkürler

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim
Eklemiş oldupum resimden dişi ya da erkek oldupu anlaşılıyormu ☺️
Birde ben şu an İzmirdeyim ve kuşu burda hediye ettiler fakat ben İstbulda yaşıyorum mecburen haftaya küçük taşıma kafesiyle uçak yoluyla İstanbula dönücez yeni alışmış olması ve küçük olduğu için endişeliyim bu yolculuk ona zarar verirmi? Şimdiden çok teşekkürler
Kuşa maaşallah çok tatlı. Bence erkek. Uçak yolculuğu nasıl olacak yanınızda kafesi getirmeye izin verecekler mi vs araştırın, bavula da konulmaz zaten canlı sonuçta.

Kuşa maaşallah çok tatlı. Bence erkek. Uçak yolculuğu nasıl olacak yanınızda kafesi getirmeye izin verecekler mi vs araştırın, bavula da konulmaz zaten canlı sonuçta.
Kuşlar için özel küçük taşıma kafesleri var ve veterinerden alınan sağlık raporu ile uçakta yanınızda swyehat edebiliyor sadece nasıl bu yolculuk ona zarar vermez inşallah

Arkadaşlar muhabbet kuşum 2 gün oldu alalı dün bu kadar değildi ama bugün arada ötüyor arada yem yemeye iniyor ama onun haricinde genelde tünekte kabarık oturuyor hatta gözlerini uyuklar gibi açıp kapatıryor yeni olduğu için mi yoksa hasta mı anlayamadım dışkısı normal görünüyor ama 2 gündür su içmedi ne yapabilirim

Ekli dosyalar

• EB1C9D2B-5344-48E3-8C78-0D885CFCC5D9.jpeg
    EB1C9D2B-5344-48E3-8C78-0D885CFCC5D9.jpeg
    1.7 MB · Görüntüleme: 22
Söyledikleriniz ortama alışma sürecinde olağan şeyler hastalık değil çekingenlik ve korku var maşaallah güle güle besleyin

Geri