Yavru muhabbet kuşu beslemesi nasıl olmali?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Edanurr
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Edanurr

Yeni Üye
2 günlük yavru kusum var annesi beslemiyor.Kendim şırınga mamasi yaptm ne kadar süreyle beslemeliyim?

Merhaba. Yaptığımız mamalar annesinin kursak sütüyle bir olmadığı için enerjisi düşük oluyor yani çabuk sindiriliyor, bundan dolayı yavrunun günde en az 4-5 kez (4 saatte bir) beslenmesi gerekiyor. Annesi beslemeye başlayana kadar aksatmadan mama yedirmeye devam edin, annesi beslemeye başladıktan sonra beslemeyi bırakın.

Yukarıya 4 saate bir yazdım ama her kuşun sindirimi aynı olmuyor, bu yüzden kuşunuzun kursağını 2-3 saate bir kontrol etmenizde fayda var.

Merhaba. Yaptığımız mamalar annesinin kursak sütüyle bir olmadığı için enerjisi düşük oluyor yani çabuk sindiriliyor, bundan dolayı yavrunun günde en az 4-5 kez (4 saatte bir) beslenmesi gerekiyor. Annesi beslemeye başlayana kadar aksatmadan mama yedirmeye devam edin, annesi beslemeye başladıktan sonra beslemeyi bırakın.
2 tane yumurta daha var onlarin üstünde yatiyo ama yavruya hiç bakmadı

Kuşunuzun ilk kuluçkası ise yavruyu beslememesi normaldir, sonradan öğrenir. Yavruyu beslemezseniz ölür, besleyeceğiniz zamanlarda çok yavaş hareketlerle anneyi strese sokmadan alın.

merhabalar.beslemek için en uygun mama tarifi varmı?baska yerlerde farklı farklı tarifler var hangisi Uygun bilemiyorum

Geri