Yavru muhabbet kuşu ölme sebebi Hk.

Oğuzhan Yıldız

Meraklı Üye
Arkadaşlar Facebook’ta bir grupta gün içinde iki defa karşılaştığım bir şeyi sizinle paylaşmam istiyorum resimde görünen yavrular karınları şiş halde ölmüşler bir anda bunun nedeni nedir hastalık mı kabızlık mı öğrenmek istiyorum ilerde başıma gelirse müdehale etmek isterim.

Ekli dosyalar

• EEDA84F5-0357-4EAE-BEAB-83016685FBA3.jpeg
    EEDA84F5-0357-4EAE-BEAB-83016685FBA3.jpeg
    162.4 KB · Görüntüleme: 29
Bulundukları yer bir kere çok pis, inanılmaz düzensiz burada mikrop kapılmaması imkansız olur. Allah bilir en doğrusunu tabi. Ancak sağdaki yavruda annenin kustuğu yemleri görüyorum. Muhabbetler ilk doğduklarında pankreans çalışması düzgün ilerlemez, yeni yeni gelişir. Zaten kakaları da beyazdır belli bir süre. Yemleri sindiremezler, sıkıntı yaşayabilirler. Bu yüzden çiftlerimizde hele de yavrulu dönemde mamayı eksik etmemeliyiz, anne kursak sütünü de verir elbette ancak mamayı daha çok yer içgüdüsel olarak, bunu görürüz. Zannediyorum ki böyle bir durum olmuş. Sindirememişler.

Bulundukları yer bir kere çok pis, inanılmaz düzensiz burada mikrop kapılmaması imkansız olur. Allah bilir en doğrusunu tabi. Ancak sağdaki yavruda annenin kustuğu yemleri görüyorum. Muhabbetler ilk doğduklarında pankreans çalışması düzgün ilerlemez, yeni yeni gelişir. Zaten kakaları da beyazdır belli bir süre. Yemleri sindiremezler, sıkıntı yaşayabilirler. Bu yüzden çiftlerimizde hele de yavrulu dönemde mamayı eksik etmemeliyiz, anne kursak sütünü de verir elbette ancak mamayı daha çok yer içgüdüsel olarak, bunu görürüz. Zannediyorum ki böyle bir durum olmuş. Sindirememişler.
teşekkür ederim

Yavrularda barsak enfeksiyonu olmuş yüksek ihtimalle. Bu da sakuram’ım dediği gibi hijyen eksikliği , bozuk yem , bozuk su geç değiştirilen ve dezenfekte edilmemiş suluktan olur. Bir diğer ihtimal de Ebeveynlerde bir hastalık varsa yavrulara bulaşmış olabilir. Ebeveynler daha dirençlidir ama yavrular tolere edemezler.

Geri