Yavru kuşum bayılacak gibi

cicikcevdo

Yeni Üye
Bugün 30 35 günlük daha gagası siyah yeni yem kırmaya başlamış yavru muhabbet kuşu aldım. Geldiğinde stresten korkudan ağzını açıp kapatıyordu geçer diye bekledim ama şu an 8 9 saat oldu hala aynı hareketi yapıyor ve beni korkutan ilk geldiğinde kaçmaya çalışıp tavana uçan hareketli kuş şu an tüneğe tutunamıyor ayakları tutmuyor ve kafesin dibinde duruyor kafesin kapısını açtım kaçmaya bile çalışmadı. Bu normal mi yoksa bu stres korku fazla mı? Cevaplarsanız sevinirim teşekkürler.

Kuşun son durumu nedir? Yemek yiyor mu yedi mi?Video görelim. Son yaptığı dışkıların fotoğrafını da görelim.

Stres kaynaklı olabilir. İştahı, dışkıları nasıl? Kuşu alır almaz uçurdunuz mu, bir yerlere çarptı mı?

Kuşun son durumu nedir? Yemek yiyor mu yedi mi?Video görelim. Son yaptığı dışkıların fotoğrafını da görelim.
Eve gidince atayım. Yemesinde içmesinde dışkısında sorun yok. Dal darı aldım yiyor, su içiyor dışkı rengi normal ishal falan yok. Sadece ağız açıp kapamayı ara ara yapıyor ve çok sesli ötüyor o anlarda.

Stres kaynaklı olabilir. İştahı, dışkıları nasıl? Kuşu alır almaz uçurdunuz mu, bir yerlere çarptı mı?
İştah dışkı normal. Yok uçurmadım çok dokunmadan ürkütmeden kafese koymak isterken kaçtı uçtu çarpmadan askıdaki kıyafete kondu yavaşça alıp kafese bıraktım bir daha da çıkarmadım. Yemek su dışkı normal ara ara hızlı hızlı açıp kapatmaya devam ediyor ve çok sesli ötüyor korkuyor gibi.

Yine de kuşun söylediğiniz hareketleri yaparken ki videosunu ve dışkı görsellerine bakalım. Göndermenizi bekleyeceğim.

Yine de kuşun söylediğiniz hareketleri yaparken ki videosunu ve dışkı görsellerine bakalım. Göndermenizi bekleyeceğim.
Videoyu yükleyemedim ama o durumu çözdük. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlada fikir olması için söyleyeyim camı kapıyı çarpmaması için perdeleri kapattım. Kafesinden çıkardım ilk başta birkaç kere yükseğe kaçtı yavaşça alıp koltuğun üstüne koydum ve istediğinde güvende hissetmesi için kıyafetler ile karanlık alanlar yaptım yavaşça ürkütmeden tutmadan severken ederken şimdi parmağıma geliyor heyecanı ve ağız açıp kapama sorununu yenmiş olduk. Şu an iyiyiz. Zaten bu ikinci kuşum tüy dışkı sağlığını gözlemliyorum. Yardımınız için teşekkürler. İyi forumlar.

Videoyu yükleyemedim ama o durumu çözdük. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlada fikir olması için söyleyeyim camı kapıyı çarpmaması için perdeleri kapattım. Kafesinden çıkardım ilk başta birkaç kere yükseğe kaçtı yavaşça alıp koltuğun üstüne koydum ve istediğinde güvende hissetmesi için kıyafetler ile karanlık alanlar yaptım yavaşça ürkütmeden tutmadan severken ederken şimdi parmağıma geliyor heyecanı ve ağız açıp kapama sorununu yenmiş olduk. Şu an iyiyiz. Zaten bu ikinci kuşum tüy dışkı sağlığını gözlemliyorum. Yardımınız için teşekkürler. İyi forumlar.
Rica ederim. Ben de stres kaynaklı olduğunu düşünmüştüm. Zaman geçtikçe aranızdaki bağ güçlenecektir İnşallah.

İyi forumlar 🌸

Geri