Yavru kuşlar hakkında

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan küb_ra
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

küb_ra

Meraklı Üye
Merhaba, çift kuşlarımın iki yavrusu var henüz bir tanesini sahiplendircek birini bulamadım kardeşim ikisinede bakmak istiyor ama konuşmasını ve ilgili olmasını istiyor ikisinede bakarsa kuşlar birbiriyle mi ilgilenir yoksa insanlara alışıp konuşma ihtimalleri var mı. Konu biraz acil çünkü biri bugün yarın yeme düşmek üzere

ikisine birlikte bakarsanız kuşlar size değil birbirlerine ilgi duyarlar ve konuşmazlar. zamanla ele alıştırmanız bile zorlaşır.

Gereken ilgi ve eğitimle beraber bakıldıklarında da eğitilebilirler. Hem kuşların canı sıkılmaz. Ben her zaman çift kuşa bakılmasından yanayım. Kuşlar daha mutlu oluyor bence.

Hadi yaaa tüh çok üzüldüm ayrılmak ve ayırmak istemiyorduk peki anı evde ayrı kafes ve odalarda bakılsa olur mu

biribirlerinin seslerini duyup daha sesli ötmeleri haricinde sizin için bakımı ve ilgilenme açısında iki kat mesai ye sebep olacaktır. aynı kafeste olan kuşlar ele alışmaz diye bişey yok ama konuşmaları imkansıza yakındır. çiftleşme dönemine gelince sadece birbirleriyle ilgilenecektir. kuş eğitmenin en ideal ve kolay yolu tek erkek kuş bakmaktır. ama madem ayırmak ve ayrılmak istemiyorsunuz bence bir deneyin denemekten zarar gelmez. İstediğiniz seviyede eğitemeseniz bile en azından çift bakmış olursunuz.

biribirlerinin seslerini duyup daha sesli ötmeleri haricinde sizin için bakımı ve ilgilenme açısında iki kat mesai ye sebep olacaktır. aynı kafeste olan kuşlar ele alışmaz diye bişey yok ama konuşmaları imkansıza yakındır. çiftleşme dönemine gelince sadece birbirleriyle ilgilenecektir. kuş eğitmenin en ideal ve kolay yolu tek erkek kuş bakmaktır. ama madem ayırmak ve ayrılmak istemiyorsunuz bence bir deneyin denemekten zarar gelmez. İstediğiniz seviyede eğitemeseniz bile en azından çift bakmış olursunuz.
Anladım haklısınız çok teşekkürler ilgilendiğiniz için bulucaz bir yolunu artık :)

Gereken ilgi ve eğitimle beraber bakıldıklarında da eğitilebilirler. Hem kuşların canı sıkılmaz. Ben her zaman çift kuşa bakılmasından yanayım. Kuşlar daha mutlu oluyor bence.
Evet bende çift bakmaktan yanayım ama kardeşimde ona alışsın konuşsun istiyor o yüzden sormak istedim

Geri