Yavru kuş

TheDifference

Meraklı Üye
Sabah yavru kuş yuvadan atlamıştı kafesin içinde duruyordu fakat 1.yavru değil 2.yavru atlamış daha ilk yavru atlamadı bende aldım geri yuvanın içine koydum şimdide yuvanın içinde kanat çırpıyor tekrar atladığında geri yuvaya alayım mı yoksa kafeste anne baba ile kalsın mı birde yem kırmayı nasıl öğrenecekler?
@Süleyman EKİNCİ
@Levent ACAR
@Hayvansever03

Eğerki anne babası kuşa zarar vermiyorlarsa yuvada kalsınlar. Bazı kuşlar vardır yavrularına hiç zarar vermezler bazıları vardır kıskançlıktan yavruya vurur tüylerini yolarlar. Eğerki anne baba zarar vermiyorsa yuvalıkta kalabilir eğerki tekrar atlarsa gözlemleyin yavruyu yem yiyormu yemeye çalışıyormu diye. Yem kırmayı kendileri öğreniyorlar anne bsbadan görerek ve içgüdüsel olarak.

Yavru kaç günlük şuan ?

Kafes tabanına bir kap içinde yem koyun baba ile öğreneceklerdir yem yemeyi ama çok dikkat edin babaya yada anneye yavruya zarar verme durumu oluşabiliyor bazen yavrular 33 günlük olduğu vakit alın yanlarından yada dişi kuşu alın baba diğer yavrulara tek başına bakacaktır.

Yavru kaç günlük şuan ?

Kafes tabanına bir kap içinde yem koyun baba ile öğreneceklerdir yem yemeyi ama çok dikkat edin babaya yada anneye yavruya zarar verme durumu oluşabiliyor bazen yavrular 33 günlük olduğu vakit alın yanlarından yada dişi kuşu alın baba diğer yavrulara tek başına bakacaktır.
atlayan yavru 26 günlük fakat baba yavruya ayak atıyor :D

atlayan yavru 26 günlük fakat baba yavruya ayak atıyor :D
Biraz daha bekleyin şuan için o atladıkça siz yuvaya geri koyun. Yaparlar onlar ondan dedim bende çok tehlikeli oluyorlar :) bende bu sezon öyle bir yavru baba kurbanı oldu maalesef

Geri