Yardım Yumurta Var mı Kuşumda

Budgyowner

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar yorumunuza ihtiyacım var, dişi kuşum ilk yavrusunu alacak, erkekle anlaşıyorlar, çiftleştiklerini görmedim ama cere iyice kahverengileşti. Gaga taşı yeyip duruyor, bitirdi hatta... :) Sizce yumurtaya hazır mıyız?

bu arada bir soru daha, az önce eski yuvalığı çıkarıp, folluklu yeni yuvalık taktım, yumurtlamasına engel teşkil eder mi?

bu arada bir soru daha, az önce eski yuvalığı çıkarıp, folluklu yeni yuvalık taktım, yumurtlamasına engel teşkil eder mi?
Yuvaliga yabancilik cekebilir yuva hazirligindayken bu gibi degisiklikler iyi olmaz degisimi sevmeyen zor adapte olurlar yumurta konusuna gelirsek yok gibi ama belli de olmaz disimin birisi kanat dusmeden yumurtlardi popoda sislik garanti bilgi verir

Yuvaliga yabancilik cekebilir yuva hazirligindayken bu gibi degisiklikler iyi olmaz degisimi sevmeyen zor adapte olurlar yumurta konusuna gelirsek yok gibi ama belli de olmaz disimin birisi kanat dusmeden yumurtlardi popoda sislik garanti bilgi verir
Ahmed abi bide benim kusa bakarmisin uretimde paylasdim

Popoda şişlik de yok, ama kuş kızışmış değil mi? Her gün cere daha da kahverengi oluyor... Çift de oldular yeni eşiyle, yumurtlaması için ne yapmalıyım :) yuvayı yarın yerine koyarım ama yumurtası gelince kuş yemliğe bile yumurtluyor diye biliyorum, mesele yumurtlayacak aşamaya getirmede ama nasıl :(

Popoda şişlik de yok, ama kuş kızışmış değil mi? Her gün cere daha da kahverengi oluyor... Çift de oldular yeni eşiyle, yumurtlaması için ne yapmalıyım :) yuvayı yarın yerine koyarım ama yumurtası gelince kuş yemliğe bile yumurtluyor diye biliyorum, mesele yumurtlayacak aşamaya getirmede ama nasıl :(
Her kizisan kus yumurtlayacak diye birsey yok kahverengi olmadan ceresi yumurtlayan yavru bakan disilerde var nasip kismet bu isler bazen ne yapsaniz olmaz yavru vermis bir cift almak yada yavruyken es yapmak herzaman iyidir

Her kizisan kus yumurtlayacak diye birsey yok kahverengi olmadan ceresi yumurtlayan yavru bakan disilerde var nasip kismet bu isler bazen ne yapsaniz olmaz yavru vermis bir cift almak yada yavruyken es yapmak herzaman iyidir
Yavru iken bir dişi bir erkek olmanın iyi olduğunu bilmiyordum tam aksine olumsuz etki sanıyordum bunun için, yeni öğrendim hocam ben de şimdi okuyunca. İlginç geldi sanırım insanca düşündüm :D

Son düzenleme:
Böyle giderse yavrulu çift alıp geçeceğim, 4 kuş oldu evde, hepsi ayrı telden çalıyor :(

yuvalık sorun olmadı, kuş sabahtan yuvaya girdi çok şükür; bu aldığım yuvalık folluklu ve daha büyük, umarım yumurtlar, bir de hocam talaş koyayım mı folluk kısmına ve kum ne dersiniz?
Talas koyabilirsiniz bir tutam olsun cok fazla koymayin atarsa tekrar koymayin

Geri